Második idegen nyelvként fogják oktatni a magyart a Beregszászi 5. Számú Középiskolában
Dr. Grezsa István, Szabolcs-Szatmár-Bereg megye és Kárpátalja fejlesztési feladatainak kormányzati koordinációjáért felelős kormánybiztos elmondása szerint a kárpátaljai ukrán tannyelvű iskolák tanulói körében megnövekedett az érdeklődés a magyar nyelv elsajátítása iránt.
