Mikor anyu és apu kilenc hónapig távol van az otthonától…
Van-e valaki, bárki, aki képes elmagyarázni egy rahói, rákosi, técsői, beregszászi – teljesen mindegy, hol élő – gyermeknek azt, hogy a szülei azért nincsenek otthon évente akár kilenc hónapon át, mert szeretnék, ha nekik esélyük lenne egy jobb – ha nem is szebb – életre annál, mint ami nekik jutott?
