Kárpátalja

  • Az egészségügyi ellátásról pozitívan

    Halandó emberként éljük mindennapi életünket, főként fiatalkorunkban úgy gondoljuk, velünk nem fordulhat elő semmi rossz. Viszont van, amikor az élet rácáfol erre. A közelmúltban sebészeti beavatkozáson kellett átesnem. Történetem azért írom le, mert a közmédia nagy általánosságban csak negatív oldaláról mutatja be az egészségügyi ellátást. Hallani embertelen ellátásról, korrupcióról, lehetetlen kórtermekről… Pedig van több pozitív…

  • Dédai diadal a megyei Téli Kupa döntőjében

    Március 15-én utolsó állomásához érkezett a kárpátaljai megyei Téli Kupa. A bő egy hónappal ezelőtt elindított labdarúgótorna döntőjébe két meglepetéscsapat, az újonc FC Ungvár és a megyei szinten szintén tapasztalatlannak nevezhető FC Déda jutott be.

  • Krétai Szent András bűnbánati kánonja

    „Kelj föl, ó lelkem, gondold át tetteidet, melyeket elkövettél, vedd szemügyre azokat, és könnyeket ontsál, valld meg nyíltan Krisztusnak tetteidet és gondolataidat, és így megigazulhatsz!” – olvashatjuk Krétai Szent András bűnbánati kánonjában.

  • Hrivnya: quo vadis?

    Az elmúlt hetek-hónapok mélyrepülése után mostanság állandósulni, valamelyest erősödni látszik a hrivnya a vezető külföldi valutákhoz képest. A lakosság azonban nem mer fellélegezni: abban bizonyosak, hogy soha többé nem lehet majd nyolc hrivnyáért dollárt vásárolni, azt viszont nem tudják, nem kérnek-e ismét 35-40 hrivnyát érte, mint a február végi pánik napjaiban.

  • Ami nemes és ami érdemes

    Március 15-én a beregszászi II. Rákóczi Ferenc Kárpátaljai Magyar Főiskolán tartotta soros, 26. közgyűlését a Kárpátaljai Magyar Kulturális Szövetség Beregszászi Középszintű Szervezete (KMKSZ BKSZ). A közgyűlés mottóját idén – utalva kárpátaljai létünk mindenkori és mostanság főként kiélezett helyzetére – Veres Péter író gondolatai szolgáltatták: „Én nem mehetek el innen soha-sehova,… ide kell hoznunk a nagyvilágot,…

End of content

End of content