Kárpátalja

  • Egyéves a benei polgárőrség

    Kárpátalja több magyarlakta településén sikerrel működik a település civil önkénteseiből alakult szervezet, a polgárőrség. Ezen települések egyike a beregszászi járási Bene, melynek polgárőrsége a napokban méltatta megalakulásának egyéves évfordulóját.

  • Kémsztori vagy külpolitikai bosszú?

    Május 13-án Ukrajna persona non gratának nyilvánította a Cseh Köztársaság kijevi nagykövetségének két munkatársát. Az ukrán Külügyminisztérium tájékoztatása szerint a katonai attaséknak olyan cselekedeteikért kell távozniuk, amelyek „nem egyeztethetők össze a diplomáciai kapcsolatokra vonatkozó bécsi konvencióval”.

  • Törd meg kenyered az éhezőkkel

    A munkácsi Szent Márton-székesegyházban a történelmi egyházak kórusainak részvételével hagyományosan minden évben jótékonysági koncertet szerveznek Törd meg kenyered az éhezőkkel címmel. Az itt befolyt bevételekkel a város szegényeinek étkeztetését támogatják. Idén május 15-én került sor a rendezvényre, melynek fővédnöke Majnek Antal munkácsi megyéspüspök és Tóth István, a Magyar Köztársaság Beregszászi Konzulátusának főkonzulja volt.

  • Kettős állampolgárság: félni vagy nem félni…?

    A kettős állampolgárság kérdése Ukrajnában az utóbbi időben a felkapott témák egyikének számít. A magyar Országgyűlés 2010. május 26-án fogadta el a magyar állampolgárságról szóló törvény módosítását, bevezetve az egyszerűsített honosítási eljárást, melynek lényege, hogy a határon túli magyaroknak a magyar állampolgárság megszerzéséhez nem kell Magyarországon letelepedni, nem kell állampolgársági vizsgát tenni, elegendő a magyar…

  • Virtuális laboratóriummal a kutatási feltételek javításáért

    A világ tudományos műhelyeiben meglévő tudás megosztását, és az egymástól távol dolgozó kutatók valós idejű együttműködését teszi lehetővé az a három-dimenziós virtuális rendszer, amelyet az MTA Számítástechnikai és Automatizálási Kutatóintézete és a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem munkatársai fejlesztettek ki.

  • KMKSZ-vezetők a Vidékfejlesztési Minisztériumban

    Hétfőn a Kárpátaljai Magyar Kulturális Szövetség (KMKSZ) küldöttsége Budapesten látogatást tett a Vidékfejlesztési Minisztériumban, ahol fogadta őket Ángyán József, a tárca parlamenti államtitkára. Kovács Miklós, a KMKSZ elnöke, Brenzovics László alelnök és vendéglátójuk a kárpátaljai területen folytatandó együttműködés lehetőségeiről tárgyaltak.

End of content

End of content