Tudomány

  • Nemzetközi földrajz-konferencia a Rákóczi-főiskolán

    Társadalomföldrajzi kihívások és adekvát válaszlehetőségek a XXI. század Kelet-Közép-Európájában címmel indult kétnapos konferencia a II. Rákóczi Ferenc Kárpátaljai Magyar Főiskola és a Nemzetstratégiai Kutatóintézet (NSKI) szervezésében március 31-én, a beregszászi főiskolán.

  • „Magyarország nagy ékessége”

    A XVIII. századi magyarországi tudomány kiemelkedő alakja volt egy hármas – magyar, szlovák, német – kötődésű teológus, nyelvész, történész, földrajztudós, pedagógus, újságszerkesztő, aki hazánk egyenrangú polgárainak tekintette mind a magyarokat, mind a németeket, mind a szlovákokat, mindnyájuk felemelkedését igyekezett szolgálni, így munkássága egyaránt értékes öröksége lett a magyar, a szlovák és a magyarországi német irodalomnak.

  • Elstartolt az európai Mars-szonda

    Nincs hiány ezekben a hetekben a Marssal kapcsolatos hírekből, tervekből, illetve a jövőre vonatkozó elképzelésekből. Az európai-orosz közös küldetés az élet nyomait kutató technológiát demonstrálná. Az oroszok saját erőből, atommeghajtással rövidítenék le az utat.

  • Ember által soha nem lakott vidékeken kutatnak magyarok

    Visszatért Peruból az a természetfilmes stáb, amelynek tagjai Oláh György zoológust kísérték el az amazóniai őserdőkbe. Az Andok előhegyei által övezett Candamo-medencében a kutató az arapapagájok élőhelyét és genetikáját kutatja. A vidék az Amazonas vízgyűjtőjének egyik utolsó olyan szeglete, ahol soha nem élt ember.

End of content

End of content