Magyarország az elsők között emlékezett meg az ukrán függetlenség 25. évfordulójáról
A magyar Országház épülete előtt énekelték el július 28-án az ukrán himnuszt annak a flashmob akciónak a keretein belül, amelyet Ukrajna függetlenné válásának 25. évfordulója alkalmából szerveztek. Így Magyarország elsőként vette fel a stafétát a szomszédos Ukrajna 25 éve kikiáltott függetlenségének emléket állítva
