Huszonnnyolcan sérültek meg az idei bikafuttatáson Pamplonában
Idén is sok sérüléssel ért véget a hagyományos bikafuttatás Pamplonában. A több mint egy hétig tartó San Fermín-ünnep körül már évek óta egyre hangosabb a vita. Az állatvédők szerint kínzás az esemény, főleg hogy bikaviadallal végződik. A baszk régió viszont a bikafuttattásnak is köszönheti látogatóinak nagy részét, így gazdaságilag sem mindegy hogy betiltják-e a rendezvényt.
