A bajnokság után a Magyar Kupát is megnyerte a Fradi

A harmincháromszoros magyar bajnok Ferencváros 3:0-ra legyőzte a Paksot a labdarúgó Magyar Kupa döntőjében, a Puskás Arénában, ezzel 2016 után ismét duplázni tudott a fővárosi együttes. Az FTC csapata legutóbb 2017-ben hódította el a kupát, akkor még a német Thomas Doll irányította a zöld-fehéreket. Sztanyiszlav Csercseszov tanítványai 39 ezer néző előtt szerezték meg idénybeli második serlegüket, ami a klub történetének huszonnegyedik kupagyőzelme volt.

A Magyar Kupa döntőjében egyik oldalon az FTC állt, amely a bajnoki címet 33-szor, a kupát 23-szor hódította el, míg a Paks 2006-ban jutott fel története során először a legjobbak közé, legjobb eredménye a bajnoki ezüstérem, a kupában pedig korábban sohasem járt a negyeddöntőnél előrébb. Ami az összeállításokat illeti, nem jelentett meglepetést, hogy a két csapat tizenkét nappal korábban játszott bajnokijához képest (akkor az FTC 2:1-re nyert Pakson) mindkét oldalon alaposan megváltozott a kezdő tizenegy. Sztanyiszlav Csercseszov és Bognár György egyaránt öt helyen változtatott, de az igazi meglepetést az jelentette, hogy a fővárosiaknál még a meccskeretbe sem került be a csapat egyik legjobbja, a több külföldi klub által is csábított Tocmac Nguen.

Az első negyedóra egyik kapu előtt sem hozott helyzetet, azután viszont egy baloldali ferencvárosi támadás végén középen elcsúszott a Paks védekezése, Marquinhos önzetlenül hozta helyzetbe Kristoffer Zachariassent, a norvég támadó pedig nem hibázta el a ziccert (1:0). Szinte azonnal megduplázhatta volna előnyét a Ferencváros, ám Marquinhos beadására hiába érkezett középen jó ütemben Boli, bevetődve leadott lövését Nagy Gergely hárítani tudta. A játékrész közepén, az egyik kis szögletet követően Zachariassen fejese után védett bravúrral a paksiak kapusa, ami azt mutatta, a csapatot „megfogta” a kapott találat, és akkor egyértelműnek tűnt, csak idő kérdése, mikor szerez a Ferencváros újabb gólt. Tíz perc volt még hátra az első játékrészből, amikor Auzqui távoli lövése után a lécen csattant a labda.

A Paksnak az egész mérkőzésen csupán egy veszélyesebb helyzete adódott, de Pászka Lóránd ügyesen mentett a Fradi kapujánál. A hajrá aztán Franck Bolirólszólt, a támadó két lehetőségét is kíméletlenül gólra váltotta, előbb az ötös elől talált a kapuba egy pazar csel után, majd a tizenhatosról bombázott a paksi kapu bal felső sarkába (3:0). A Fradi tehát a bajnokság után a kupát is elhódította, így magabiztosan készülhetnek a Bajnokok Ligája következő szezonjára. A Paks együttesében a 66. percben lépett pályára az aknaszlatinai születésű Tamás Olivér, aki egy ezüstéremmel gazdagodott a kupadöntőt követően. Sajnos ezzel a paksiak lemaradtak a nemzetközi kupaindulásról, mivel az FTC győzelmének köszönhetően a bajnokság negyedik helyezettje, a MOL Fehérvár indulhat az Európa-konferencialigában.