A Real Madrid megint elbukott: vezetett, de most is a Barcelona nyert

Az idei első El Clásicón, ezúttal a Király Kupa negyeddöntőjében a Real Madrid megint gyors gólt szerzett a Santiago Bernabéu Stadionban, akárcsak legutóbb, csak ezúttal Cristiano Ronaldo révén. A végén viszont megint a Barcelona nyert, a második félidőben ugyanis két védő, Carles Puyol és Éric Abidal megfordította a meccset.

A 2012-es év első El Clásicója előtt mindkét edző hangoztatta, hogy számukra a legfontosabb a bajnokság, aztán jön a Bajnokok Ligája és csak a harmadik helyen áll a hazai kupa. Bár mindkét csapatban voltak érdekes változtatások (Hamit Altintop mint a Real Madrid jobbhátvédje, vagy a Barca kapujába éppen most beálló José Manuel Pinto), de egyik kezdőből sem hiányoztak a nagyágyúk.

Josep Guardiola csapata szokás szerint a labdabirtoklásra ment rá, fölénye nyomasztó is volt, ezúttal azonban nem arra használta, amire általában. A vendégjátékosok szemmel láthatóan lassítani akarták a játékot, szem előtt tartva, hogy a Real fő fegyvere a villámgyors és hatékony ellentámadás. Az utasításokat azonban nem sikerült tökéletesen batartani, mert a mostanában sokat bírált Cristiano Ronaldo a bal oldalon megfutott Karim Benzema passzával, és Pinto lába között megszerezte a vezető gólt. (1-0)

A folytatásban szerencséje is volt a hazaiaknak, hogy nem született meg az egyenlítő gól, a védekeztést magasabb fokozatba kapcsolták, ami többször a durvaságig is elment. A második félidő elején aztán gólra váltotta a mezőnyfölényét a Barca, Cesc Fábregas szögletét a veterán védő, Carles Puyol fejelte a hazai kapuba. (1-1) Mourinho érezte, hogy újítania kell, beküldte Mesut Özilt és José Callejónt, majd lehozta a rombolásért felelős, és feladatát nagyon lelkiismeretesn végző Pepét.

A cserék azonban nem eredményeztek komoly változást, pláne nem adtak plusz lendületet, viszont a hajrában felébredt Lionel Messi, és varázslatos passzt adott a májrákon átesett Éric Abidalnak, aki a 77. percben higgadtan, öt méterről megfordította a meccset. (1-2) A háralévő negyed órában a Real Madrid már képtelen volt felpörögni és gólt szerezni, így viszont a Király Kupa visszavágóján, január 25-én a Camp Nouban már egyértelműen a Barca az esélyesebb.