Beregrákos visszalépett, Dercent és Nagygejőcöt kiütötték

A Munkácsi és az Ungvári járásban is a labdarúgó-bajnokság második fordulójánál járnak a csapatok. A játéknap előtt a Beregrákosi FC jelezte visszalépési szándékát a Munkácsi Járási Labdarúgó Szövetség felé, így nélkülük folytatódik a pontvadászat a megújult menetrenddel.

A Derceni FC ismét idegenben lépett pályára, és megint vereséget szenvedtek, de ezúttal nem egy szoros mérkőzésen. A Nagylucskai Kalász már 4:0-ra vezetett a 28. percben, amikor jött Zvarics Jurij és Kidiszjuk Oleg szépítő találata a 34. és a 40. percben (4:2). A második játékrészben nem pörögtek túlzottan az események, de a hazai csapat még a 90. percben megszerezte ötödik gólját, ezzel padlóra küldve a vendég dercenieket (5:2). A szomszédvárak rangadóján a Mezőterebesi FC idegenben egyszerűen rommá verte a Gorondi FC csapatát, a vendégek kilencszer köszöntek be a gorondiak kapujába. A Kölcsényi FC is idegenben tudott nyerni, Ignécről hozták el a három pontot. A vendégek első gólját Bundás Joszip szerezte, aki korábban a Gáti Artosz és a Derceni FC meghatározó játékosa volt.

Fotó: lobda.at.ua

Ung-vidéken is voltak igazi gólzáporos mérkőzések: a Nagygejőci FC 8:2-es vereséget szenvedett Nagylázon, Koncháza pedig hatot rúgott az Ároki FC csapatának.

Az Ilosvai járásban a Téli Kupa döntőjét és a bronzmérkőzést rendezték meg. A döntőben gólnélküli döntetlent követően büntetőrúgásokkal dőlt el a trófea sorsa, melyet az Alsókaraszlói FC hódított el. A harmadik helyet Nagyrákóc csapata szerezte meg.