Egyre közelebb a címvédés

A megyei labdarúgó-bajnokság felső osztályában az elmúlt hétvégén rendezték meg a 21. forduló küzdelmeit.

Az ifi csapatok eredményei a fordulóból:

Munkácsi FC – Fc Szerednye 1:0,

Ujdávidházai Medvigy – Nagybocskói Jalinka 3:0,

FC Ungvár – FC Polena 0:1,

Pisztraházai Meteor – Nagyszőlősi FC 1:1,

Ilosvai Buzsora – FC Volóc 4:0,

SC Beregvidék – Viski FC 3-0(technikai vereség).

Az alsó osztály csapatainak eredményei a 23. fordulóból:

FC Obolony – FC Vilhivci 2:1,

FC Zolotarjevo – FC Avangard 2:1,

Kricsevo Mencsul – FC Kopány 3:0 (technikai vereség),

FC Técső – FC Hoverla 3:0,

FC Dolha – Fc Ternovo 4:0.

Szabadnapos az Fc Tisza és az FC Edelvejsz.

Normal 0 21 false false false MicrosoftInternetExplorer4

A megyei labdarúgó-bajnokság felső osztályában az elmúlt hétvégén rendezték meg a 21. forduló küzdelmeit. Az utolsó előtti fordulóban a címvédésre készülő SC Beregvidék a Barátság Stadionban fogadta a nem túl acélos Viski FC-t. A találkozó elejétől a hazai együttes diktálta az iramot és a mérkőzésen is az ő akaratuk érvényesült. Egész a 28. percig tartotta magát az ellenfél, ekkor Szergejev révén előnyhöz jutott a beregszászi gárda. Két perc múlva büntetőből növelhette volna előnyét a hazai csapa, ám Szarkisz nem értékesítette a büntetőt. Arról, hogy mégis kétgólos Beregszászi előnnyel térjenek pihenőre a csapatok Picur gondoskodott. A fordulást követően Picur mesterhármast ért el. Végül a pontot az i-re Szlivka tette fel, beállítva az 5:0-s Beregvidék győzelmet jelentő végeredményt. A forduló rangadóján az aranyért hajtó Munkácsi FC az Fc Szerednyét látta vendégül. A Latorca parti gárdának mindenképpen győznie kellett ezen a találkozón, hogy életben tartsa a bajnoki címről dédelgetett álmait. Ennek megfelelően ők kezdtek aktívabban és már a 17. percben meg is szerezték a vezetést. A gól után sem vettek vissza a tempóból a hazaiak, aminek köszönhetően a 33. percben már kétgólos volt az előnyük. A szünetet jelző sípszó előtt egy szabadrúgásból faragott hátrányából a szerednyei együttes. A második játékrészben a házigazdák több figyelmet fordítottak a védekezésre, átadták a területet a z ellenfélnek és kontratámadásokra rendezkedtek be. Igaz a vendégek előtt adódott lehetőség az egyenlítésre, de ezt nem tudták kihasználni, nem úgy, mint a munkácsiak, akik az utolsó percekben az egyik gyors kontrájuk után voltak eredményesek. A 3:1-es végeredmény, pedig véget vetett az Fc Szerednye érmes álmainak. Igazi gólesőt hozott az FC Ungvár és az FC Polena párharca. A találkozót a megyeszékhely csapata kezdte aktívabban, ám gólt nem nekik, hanem ellenfelüknek sikerült szerezni még az első negyedóra letelte előtt. A bekapott gól úgy látszik megtörte a hazai csapat lendületét, mert az ellenfélnek sikerült kiegyenlítenie a játék képét. A szünetig már nem változott az eredmény. A második játékrész, azonban nem szűkölködött gólokban. A kezdés után nem sokkal előbb megduplázta előnyét a Polena, majd újabb 7 perc elteltével már háromgólos volt a szolyvaiak előnye. A vendéglátók, azonban ekkor sem eszméltek, mert ki idő múltán már 4:0 lett az állás. A házigazdák, azonban az utolsó 15 percet megnyomták, ami majdnem elegendőnek is bizonyult a pontmentéshez, ám az ehhez szükséges 4 helyett csak 3 találatot értek el. A végeredmény 4:3 az FC Polena javára, aminek köszönhetően bronzérmet ünnepelhet a szolyvai csapa. Az Ilosvai Buzsora hazai pályán mérte össze tudását az FC Volóccal. A találkozó esélyesének a hazai együttes számított, ám meglepően jól tartotta magát a vendég együttes. Azonban a félidő közepe táján megszerezték a vezetést a házigazdák és innentől kezdve összezuhant az ellenfél. A második játékrészben szinte egykapuzott a Buzsora, aminek köszönhetően újabb 3 gólt ért el, így a vége 4:0-s hazai győzelem lett. Szintén 4:0-s zakó lett a vége a Nagyszőlősi FC pisztraházai vendégjátékának. A forduló utolső mérkőzésén az Ujdávidházai Medvigy, 3:1 arányban múlta felül a vendég Nagybocskói Jalinkát.