Futsal: rangadót nyertek a főiskolások, huszonkettőt lőtt a Beregvidék

A II. Rákóczi Ferenc Futsal Bajnokság 9. fordulójában a játéknap legnagyobb rangadójával, a Kígyós – Nagydobrony találkozóval kezdődött, amelyet az Ung-vidékiek nyertek két góllal. A főiskolások Jánosi háromgólos legyőzésével javítottak mérlegükön. A Beregvidék SC huszonkét gólt lőtt a fornosiaknak, míg Tiszaújlak nagy meglepetésre viszonylag simán kikapott a Városháza együttesétől.

Igazi rangadókkal folytatódtak a II. Rákóczi Ferenc Futsal Bajnokság küzdelmei péntek délután. Elsőként a listavezető Nagydobrony csapata mérkőzött meg a harmadik helyen álló Kígyós együttesével. A küzdelmes, iramos találkozón végül a nagydobronyiak szerezték meg a győzelmet, így maradtak a tabella élén. A második találkozón a főiskolások Jánosi ellen javítottak az előző fordulóban elszenvedett vereségükön. A II. RFKMF csapata Géczi István vezérletével ötször köszönt be ellenfele kapujába, és csupán kétszer kapituláltak, így háromgólos sikernek örülhettek a Jánosi elleni rangadón. A főiskolások ezzel feljöttek a hetedik helyre, míg ellenfelük visszaesett a tízedik pozícióba.

A Beregvidék SC a sereghajtó Fornos ellen növelte pontjainak számát, és javított gólkülönbségén. A beregszásziak már a félidőre hétgólos előnyt alakítottak ki, és ezen kívül rengeteg helyzetük maradt ki. A második félidőben még tizenötször vették be a fornosiak kapuját, így huszonkét gólos győzelmet arattak. Három legeredményesebb góllövőjük a 10 találatot szerző Barta Ferenc, illetve az 5-5 gólig jutó Antal Roland és Varjú Patrik voltak. Tiszaújlak gárdája a Városházával találkozott, és bár az ugocsaiak voltak a mérkőzés esélyesei, nagy meglepetésre háromgólos diadalt aratott a Parada Viktorral és Ivan Szlivkával felálló beregszászi gárda. A Kárpátalja elnevezésű gáti-gúti együttes Nagybaktával mérte össze erejét, és a papírformának megfelelően a győzelmet is megszerezték Jerema Lászlóék. A forduló zárómérkőzésén az utolsó előtti helyen álló Magnum és az esélyesebbnek számító Tiszakeresztúr együttese csapott össze, és a várakozásokkal ellentétben nem született sima ugocsai siker, sőt a Magnum egyenrangú partnernek bizonyult, így 3:3-as döntetlent játszottak egymással a csapatok.

Két fordulóval a vége előtt még mindig nagy a harc a bajnoki címért, és a dobogós helyekért. Míg az első helyért Nagydobrony és a Beregvidék van még versenyben, a dobogó legalsó fokára Kígyóson kívül Tiszaújlak, Gát-Gút és Tiszakeresztúr is odaérhet még matematikailag.