Megszerezte első pontját az Ungvári FC, helytállt Kijevben a Minaj

Lejátszották az ukrán labdarúgó-bajnokság 1. fordulójából elhalasztott Dinamo
Kijev–Minaji FC mérkőzést, melyen bár 2:0-ra kikapott Vaszil Kobin együttese, de a
mutatott játék alapján helytállt a kárpátaljai csapat.

A másodosztályú labdarúgó-bajnokság 4. fordulójában három vereség után végre megszerezte első pontját az Ungvári FC, mely a jelenleg negyedik helyen álló Voliny Luck otthonában játszott 1:1-es
döntetlent.

A Minaji FC a Kucser, Bagayoko, Szinyohub, Veklyak, Honcsar, Knis, Kulijev, Hahlov,
Bajdal, Kobak, Szeleznyov összeállításban lépett pályára a címvédő Dinamo Kijev
otthonában. A papírformának megfelelően a fővárosiak szerezték meg a vezetést a találkozó 19. percében, miután a Dunaszerdahelyről érkező Eric Ramirez szolgálta ki Bujalszkijt, akibetalált Kucser kapujába (1:0). Az első félidő végén megduplázta előnyét a Dinamo:Karavajev passza után Ramirez szerzett gólt (2:0). A második játékrészben az Ungvári FC-től
igazolt Visnyevszkij, az azeri válogatott Ahmedzade, és Bilonoh is beállt, de szépítenie sajnos
nem sikerült az Ung-vidéki együttesnek. A minajiak többször is eljutottak a kijevi kapuig, de
a pontos befejezés nem jött össze a támadóknak. A tizenhat csapatos bajnokságban jelenleg
tízedik helyen áll a 3 pontot gyűjtő Minaji FC (1 győzelem, 1 vereség), de egy meccsel
kevesebbet játszottak Kobinék riválisaiknál. A 4. fordulóban az Európa-ligára készülő Zorja
Luhanszk vendégei lesznek a kék-fehér rókák.

Az Ungvári FC három vereséget követően Luckban lépett pályára a Voliny vendégeként. A
megyeszékhelyi együttes a Juscsisin, Szavosko, Szartyina, Skinder, Csusenko, Pukánics,
Rjasko, Pinyasko, Mergyejev, Homcsenko, Tiscsuk összeállítású kezdő tizeneggyel szállt
harcba a nyugati rangadón. Az első félidei gólnélküli döntetlen után a második játékrészben
gyorsan betalált Pukánics Adrián (0:1), ezzel vezetéshez juttatva együttesét. Az ungváriak
ezúttal felvették az ellenfél ritmusát, és nem sok hiányzott a bravúros győzelemhez. A 78.
percben sajnos a hazaiak büntetőt rúghattak, amit Wojciechowski értékesített (1:1). Mihajlo
Ivanicja gárdája így is fontos pontot szerzett, amivel még mindig az ungváriak a sereghajtók,
de önbizalmat adhat a játékosoknak az erős ellenfél otthonában játszott döntetlen. A
következő fordulóban a szintén a hátsó régióhoz tartozó VPK Agrot fogadják Pukánicsék az