Megyei labdarúgás: kiütéses Beregvidék-siker a Perecsenyi FC ellen

Folytatta menetelését az újjászerveződött Beregvidék SC csapata, amely ismét győzelemmel, ezúttal egy sima 5-1-es kiütéssel örvendeztette meg a Barátság Stadionba kilátogató több száz beregszászi szurkolót. A megyei másodosztályú labdarúgó bajnokságban tehát eddig százszázalékos a Beregvidék SC együttese, és az Ilonokújfalui Csillag (Onok) gárdája után a Perecsenyi FC is pont nélkül távozott a kárpátaljai labdarúgás egyik fellegvárából.

Múlt héten győztes mérkőzésen mutatkozott be a Beregvidék SC csapata a megyei másodosztály 2. fordulójában, ahol a szintén beregszászi járási Ilonokújfalui Csillag ellen arattak 2-1-es sikert a hazaiak Sztepan Szigeti duplájának köszönhetően. A bajnokság 3. fordulójában ismét hazai környezetben léphetett pályára Román Ohár játékos-edző gárdája. Elsőként az ificsapatok mérkőztek meg egymással: a beregszászi fiatalok megszerezték második győzelmüket, 5-0-ra kiütve perecsenyi kortársaikat. A Beregvidék SC juniorjainak ez volt a második nyertes meccsük, és ezeken még gólt sem kaptak. A tabellát az Alsókaraszlói FC vezeti (9 pont) a 6-6 pontot gyűjtő Unggesztenyési Csillag-SPAR (2 győzelem, 1 vereség) és az egy meccsel kevesebbet játszó Beregvidék SC előtt.

A felnőttek találkozója is hasonlóan alakult: Román Ohár a 17. percben juttatta vezetéshez csapatát, amit a 30. percben Rosztiszlav Huledza duplázott meg (2-0). Az első félidő 39. percében még szépíteni tudtak a vendégek (2-1), de a második játékrészben a beregszásziak gyorsan lezárták a mérkőzést: a 48. és a 61. percben ismét Huledza volt eredményes, megszerezve ezzel mesterhármasát, majd a 67. percben Barkaszi Dávid is betalált, beállítva ezzel az 5-1-es végeredményt. Második győzelmével százszázalékos maradt a Beregvidék SC, amit a bajnokságban rajtuk kívül csupán az Alsókaraszlói FC (Zariccsa) mondhat el magáról. Ez a következő fordulóban bizonyosan megváltozik, mivel a két éllovas egymás ellen mérkőzhet meg az Ilosva-vidéki gárda otthonában.

A forduló többi mérkőzésén nem sok meglepetés akadt: a listavezető huszti járási Alsókaraszlói FC (Zariccsa) háromgólos győzelmet aratott a beregszászi járási Ilonokújfalui Csillag otthonában, míg az Unggesztenyési Csillag-SPAR idegenben nyert egy góllal a gyengélkedő Munkácsi SC vendégeként. Lejátszotta első bajnoki találkozóját az Unggesztenyési Csillag, amely az Őrdarmai FC otthonában kapott ki 2-1-re.

A bajnoki tabellát a három meccsből hármat nyerő Ilosva-vidéki Alsókaraszlói FC vezeti, megelőzve a listavezetőhöz hasonlóan százszázalékos (de még csak két mérkőzést játszó) Beregvidék SC-t.