Nagydobronyi gólok az NB II-ben: Hidi M. Sándor kétszer is betalált

A Gyirmót FC Győr után a BVSC Zugló legyőzéséből is aktívan kivette részét a Vasas FC kárpátaljai játékosa, a nagydobronyi születésű Hidi M. Sándor, aki tehát egymás utáni két másodosztályú bajnokin is betalált aktuális ellenfele kapujába. A Vasas mindkét találkozót 20-ra nyerte meg, így csupán két pont a hátrányuk a feljutó helyen álló Győri ETO FC csapatával és a három kárpátaljai labdarúgót is foglalkoztató Nyíregyháza Spartacus együttesével szemben.

A listavezető Győri ETO FC a Siófok vendége volt, és bár kétszer is vezetést szerzett, a hazaiak mindkétszer egyenlíteni tudtak. Egészen a hajráig úgy tűnt, egy-egy ponttal gazdagodnak a felek, de a győriek a 90. és a 94. percben is bevették a siófoki kaput, és elvitték a három pontot. A győriekkel azonos pontszámmal álló Nyíregyháza a Mosonmagyaróvár ellen gyűjtötte be magabiztosan a három pontot. A nyírségieknél Mihajlo Rjasko végig a pályán volt, míg Jurij Toma ezúttal a kispadról nézte végig csapata sikerét, az aknaszlatinai Tamás Olivér pedig a 73. percben szállt be a játékba. A Kozármisleny a Pécset verte, nem is akárhogyan. A pécsiek az első nyolc fordulóban egyetlen gólt kaptak, most viszont a Mislenytől egy meccsen hármat, így sima hazai siker lett a vége. A vesztes mérkőzésen a 61. percben cserélték le a pécsiek tiszaújhelyi támadóját, Harsányi Istvánt.

A Vasas is begyűjtötte a három pontot, méghozzá a BVSC vendégeként, 2–0-s győzelmet aratva. A zuglóiak kezdték jobban a mérkőzést, alig öt perc elteltével a vezetést is megszerezhették volna, de Mészáros András közeli lövését Uram János bravúrral védte. A folytatásban többet birtokolták a labdát a vendégek, helyzetet azonban nem tudtak kialakítani, amikor pedig a BVSC átvette az irányítást, Hidi Patrik lövésénél ismét nagyot kellett védenie Uramnak. A zuglói szögletből viszont a Vasas szerzett gólt, Rab Boldizsár forintos labdáját Tóth Milán lőtte a léc alá (0–1). A fordulás után már hiányzott a lendület a BVSC játékából, a Vasas fokozta a nyomást, és Hidi M. Sándor villanásával megduplázta előnyét, a középpályás távolról lőtte ki nagy erővel a jobb alsó sarkot (0–2). Gergely Péter ráadásul megkapta második sárga lapját, vagyis megfogyatkozott a házigazda, amely nem tudott ritmust váltani, így a pontszerzésre sem volt esélye. Ahogyan a Gyirmót ellen, a Vasas ezúttal is rendkívül szervezetten, taktikusan játszott, és megérdemelt győzelmet aratott a BVSC otthonában. A Gyirmót FC Győr megszerezte az első győzelmét, a szintén szebb napokat megélt Ajkát győzte le 2–1-re. A Szeged kicsit kezd lemaradni az éllovasoktól, ezúttal a Tiszakécske otthonában botlottak: a 2–2-es végeredményt hozó találkozón az 55. percig volt pályán a nagybégányi Gajdos Zsolt. A Budapest Honvéd és a Budafok csütörtökön mérkőzik meg egymással.