NB I: bennmaradt a Honvéd, kiesett az MTK és a Gyirmót

A bajnok Ferencvárosi TC utolsó mérkőzését is megnyerte, így győzelemmel zárta a szezont, míg az első két hely sorsa és a kiesés is az utolsó fordulóban dőlt el a magyar labdarúgó OTP Bank Ligában. A második helyet végül a Kisvárda szerezte meg, míg a Honvéd ellen vereséget szenvedő Puskás Akadémia a harmadik helyen végzett. A kispestiek győzelmükkel kiharcolták a bennmaradást, így az MTK hiába verte simán a Debrecent, mégis kiesett az NB I-ből.

Hiába szerzett már a 3. percben vezetést a Mezőkövesd az Újpest ellen hazai pályán, a lilák a második félidőben 12 perc alatt háromszor is betaláltak, a hazaiak pedig már csak szépíteni tudtak a mérkőzés hajrájában (2:3). A borsodiaknál a tekeházai Vajda Sándor végig a pályán volt. A Ferencvárosi TC Bassey és Civic góljaival 2:1-es győzelmet aratott a már kieső Gyirmót FC otthonában. Az erősen tartalékos bajnok együttesében bemutatkozott a 17 éves ifjabb Lisztes Krisztián is.

A labdarúgó NB I záró fordulójában a már az eredménytől függetlenül negyedikként záró MOL Fehérvár FC 2:2-t játszott a vendég Paksi FC-vel, amely így a hatodik helyen fejezte be a bajnokságot. Ezzel az is eldőlt, hogy az Újpest FC zárt az 5. pozícióban. Az aknaszlatinai Tamás Olivér ezúttal nem lépett pályára a Paksban. Hiába győzte le magabiztosan az MTK a Debrecent, a Honvéd felcsúti győzelmével eldőlt, hogy a kék-fehérek nem maradnak bent az első osztályban. A Debrecen csapatában kezdőként lépett pályára az izsnyétei Kusnyír Erik, aki a 89. percben megkapta második sárga lapját, így a hármas sípszó előtt mehetett zuhanyozni.

A negyedik NB I-es idényében fennállása legjobb eredményét elérő Kisvárda a 92. percben lekontrázta a ZTE FC-t, s a hajrában szerzett győztes góljával biztosította be a második helyét a 33. fordulóban lejátszott mérkőzésen. A szabolcsiaknál az alsókerepeci Hej Viktor ezúttal csak a 88. percben jutott játéklehetőséghez, de ettől függetlenül bajnoki ezüstéremmel gazdagodott a kárpátaljai játékos. A Puskás Akadémia 2:1-re kikapott odahaza a Budapest Honvédtól: a felcsútiak lemaradtak az ezüstéremről, a kispestiek viszont megmenekültek a kieséstől.