Olimpia: Aranyérmes a Dombi, Kökény kajak páros!

Aranyérmet szerzett a Dombi Rudolf, Kökény Roland duó a kajak kettesek 1000 méteres versenyében. A kenus Vajda Attila 1000 méteren a hatodik helyen végzett. A női négyes (11.44) is éremért száll vízre Eton Dorney-ban, a Dorney-tavon, a kajak-kenu döntők első napján a londoni olimpián.

Nem múlt el ez a reggel sem eső nélkül Eton Dorney-ban, viszont a döntők kezdetéhez közeledve már nem esett, sőt a szél sem fújt, ami az előző napokhoz képest mindenképpen jó jel a versenyzők számára.

FÉRFI K–2 1000 MÉTER DÖNTŐ

Dombi Rudolf és Kökény Roland a négyes pályán rajtolt, a magyar kajak duó időeredménye volt a legjobb az előfutamok során.
A magyar kettős jól rajtolt, 250 méternél holtversenyben vezetett. A svéd egység ekkor beleerősített, fél távnál egy beülővel vezetett a magyar hajó előtt, harmadik helyen az egyre erősebben húzó portugálok nyomultak.
Dombiék próbáltak kapaszkodni, 750 méternél valamivel közelebb kerültek a svédekhez – de nagyon veszélyesen zárkóztak a németek. A magyar hajó megelőzte a svédet, de ekkor már a portugál hajó volt a legnagyobb vetélytárs – szerencsére a lehető legjobb pillanatban következett a befutó: hajszálnyi előnnyel, 53 ezreddel a Dombi Rudolf, Kökény Roland párosé az aranyérem!
Forrás: nemzetisport.hu