Zupkó József Kézilabda Emléktorna hetedszer

Szerző: | 2020.08.15., 11:02 | Sport

Hat ifjúsági csapat vett részt az augusztus 14-i VII. Zupkó József Kézilabda Emléktornán, melyet idén a Beregszászi Pásztor Ferenc Házhoz tartozó sportpályán szerveztek meg.

A megnyitón a „GENIUS” Jótékonysági Alapítvány nevében Váradi Natália köszöntötte a résztvevőket, szülőket és vendégeket. Megemlítette, hogy 2020-ban a kialakult járványhelyzet miatt az emléktorna elől a nemzetközi jelzőt törölni kényszerültek, mivel a határon túli csapatok nem tudtak átjönni Ukrajnába.

Hozzátette, hogy a verseny célja a kézilabda népszerűsítése, az ifjú tehetségek felkutatása és természetesen tisztelgés Zupkó József kézilabdaedző előtt, aki a Szovjetunió fennállása idején „Kárpáti” nevű csapatát kivitte a világbajnokságra, s ő volt az első, akinek csapata országos bajnokságot nyert.

Az emléktornát megtisztelte jelenlétével Hecko Lobova-Nyina, az 1976-os montreáli olimpia bajnoka, az 1982-es budapesti világbajnokság aranyérmese, nemzetközi kategóriájú sportmester, Greba Anna, tízszeres Bajnokcsapatok Európa Kupájának bajnoka, a szovjet és az ukrajnai kézilabda válogatott csapatának egykori tagja, sportmester, a II. Rákóczi Ferenc Kárpátaljai Magyar Főiskola tanára, valamint Vizáver Árpád, a Rákóczi-főiskola tanára és edzője.

A köszöntő után elkezdődtek a várva várt meccsek, a szervezők és a vendégek eközben koszorút helyeztek el Zupkó József emléktáblájánál, mely a Beregszászi Sportcentrum falán található.

A mérkőzések lezajlása után a következő eredmények születtek: a legjobb kapus kategóriában Filon Ruszlán (Jánosi Középiskola) kapott oklevelet, Dub László (Jánosi Középiskola) nyerte el a legjobb góllövő címet, Kocsis Gergőt (Beregszászi Sportiskola) pedig a mérkőzés legjobb játékosának választották.

A fiúcsapatoknál a Beregszászi Sportiskola csapata győzött, a második helyezést a Jánosi Középiskola kjátékosai nyerték meg.

A lányok tornájának eredménye a következőképpen alakult:

  1. Ungvári Sportiskola 1. csapata
  2. Técsői Sportiskola
  3. Beregszászi Sportiskola
  4. Ungvári Sportiskola 2. csapata

Sobej Daniella (Técsői Sportiskola) lett a mérkőzés legjobb játékosa, Takács Eszter (Técsői Sportiskola) a legjobb kapus, Kolinicsenko Arina (Ungvári Sportiskola) pedig a legjobb góllövő.

Bunda Fehér Rita
Kárpátalja.ma

Pin It on Pinterest

Share This