A Sahtar nem képes hibázni, a többiek igen

A 17. fordulót követően tovább nőtt a listavezető Sahtar Donyeck előnye a bajnoki tabellán az ukrán élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban, mivel az éllovas mindkét közvetlen vetélytársa újabb pontokat vesztett.

A játéknap rangadóját Poltaván rendezték, ahol télies körülmények várták a helyi Vorszkla és a címvédő Dinamo fellépését. A havas talajhoz az elején jobban alkalmazkodó vendégek Szidorcsuk és Jarmolenko révén már az első negyedóra végén kétgólos előnyre tettek szert, amit azonban a hazaiak már a 34. percre ledolgoztak. A fővárosiak két védelmi megingását kihasználva, előbb Turszunov, majd Rebenok volt eredményes.

Fordulás után mindkét csapatnak volt esélye a három pont megszerzésére, de a legnagyobb gólhelyzeteket is elpuskázták, így maradt a 2-2-es végeredmény.

Az utóbbi hetekben nemcsak a bajnokságban, de az Európa-ligában is gyengén teljesítő Zorja Luhanszk ezúttal házigazdáként szenvedett vereséget a Dnyiprótól. A listavezető Sahtar magabiztos játékkal verte a Sztal Kamenszkojét.

Szumiban nem tudták megrendezni az Olimpik Donyeck – Kárpáti Lviv találkozót, mivel a pályát több centis hóréteg és jégborda borította.

Eredmények: Vorszkla Poltava–Dinamo Kijev 2-2, Csor­no­mo­rec Odessza–Voliny Luck 0-0, Zorja Luhanszk–Dnyipro 2-3, Sah­tar Do­nyeck–Sztal Kamenszkoje 2-0, Zirka Kropivnickij–FK Olek­szand­ri­ja 1-1.

A tabellát a Sahtar vezeti 47 ponttal a 37 pontos Dinamo és 31 ponttal harmadik Zorja előtt.