Helyesírási- és informatika vetélkedő Beregszászban
Február 9-én kezdetét vette a Kárpátaljai Magyar Pedagógusszövetség idei tantárgyi vetélkedőinek sorozata.
Február 9-én kezdetét vette a Kárpátaljai Magyar Pedagógusszövetség idei tantárgyi vetélkedőinek sorozata.
Szeptember elsejétől új program szerint tanulják Ukrajna történelmét az ötödik osztályos tanulók. A tananyagban már nem szerepelnek történelmi személyek, azokat csak hatodik osztálytól tanulják majd a nebulók – írja a ZN. ua.
A jövő évtől megszűnnek a szláv nyelvi szakok a Nyíregyházi Főiskolán, a hallgatók eddig orosz, ukrán és ruszin nyelvet választhattak szakirányként – írja a Nyelv és Tudomány.
Az Ukrajnában tanuló diákok adatait ezentúl egyetlen adatbázisban tárolják – jelentette be Mikola Fomenko, az Ukrán Oktatás- és Tudományügyi, Ifjúsági és Sportminisztérium felsőoktatással foglalkozó osztályának igazgató-helyettese.
A kárpátaljai magyar oktatás helyzete és lehetőségei az ukrán nyelvtörvény tükrében címmel február 16-án a Kárpátaljai Magyar Pedagógusszövetség (KMPSZ) rendezésében Beregszászban konferenciára gyűltek össze a térség magyar oktatásában érdekelt és illetékes szakemberei, önkormányzati képviselői.
Kétnapos konferencia kezdődött a II. Rákóczi Ferenc Kárpátaljai Magyar Főiskolán február 15-én. A Kárpátaljai Magyar Pedagógusszövetség (KMPSZ) által szervezett XIII. Kárpátaljai Magyar Óvodapedagógus Konferencia központi témája a gyermekek iskolaérettsége.
A Kárpátaljai Magyar Pedagógusszövetség szervezésében február 9-én ismét megrendezésre került az Iskolai Könyvtárosok Konferenciája. Az eseménynek a beregszászi II. Rákóczi Ferenc Kárpátaljai Magyar Főiskola Apáczai Csere János Könyvtárának olvasóterme adott otthont.
Két munkácsi szakközépiskola oktatási körülményeit vizsgálta meg február 13-án Ivan Kacsur, a megyei közigazgatási hivatal alelnöke és Marianna Kljap, a megyei oktatási, tudományos, ifjúsági és sportügyi hivatal vezetője.
A Beregszászi 2. Számú Bentlakásos Középiskola mintegy félszáz növendéke kóstolhatott bele a farsang ízeibe Magyarország Beregszászi Konzulátusának jóvoltából múlt szombaton.
A Karácsfalvai Sztojka Sándor Görög Katolikus Líceum vezetősége már 2003-as megalapítása óta törekszik kapcsolatokat teremteni olyan iskolákkal, ahol a tudás átadása mellett tanár és diák számára egyaránt fontos a vallási nevelés, hitben való megerősödés.
End of content
End of content