Ballagás a Jánosi Mezőgazdasági Líceumban – A legnépesebb raj
Az 1996 óta működő Jánosi Mezőgazdasági Líceumban a minap 78 végzős diák mondott búcsút alma materének, ezzel az intézmény életében a legnépesebb raj bontott szárnyat.
Az 1996 óta működő Jánosi Mezőgazdasági Líceumban a minap 78 végzős diák mondott búcsút alma materének, ezzel az intézmény életében a legnépesebb raj bontott szárnyat.
Ukrajna Cserkaszi területén 12 személy megelőző kezelésen vesz részt mivel lépfenével fertőzött szarvasmarhákkal kerültek érintkezésbe – közölte a katasztrófavédelmi hivatal.
A Rivnei területen villlámcsapás kövekeztében meghalt egy 18 éves lány, valamint megsérült egy 14 éves fiú – közölte a rivnei területi katasztrófavédelmi hivatal.
Két teljesen lebénult beteg egy kutatás során képes volt gondolataival irányítani egy robotkart és segítségével tárgyakat megragadni.
Május 12-én, szombaton, a Mikes Kelemen Salánki Középiskola is szárnyra bocsátotta végzőseit.
Egy hely, ahol fényesre simogatták a Kálvin-szobor fejét, ahol rejtélyes lépcső vezet a püspök pihenőszobája mellől a díszterembe, és ahol ötvenhatban meggyilkolt teológushallgatókat temettek a kertbe.
Kárpátalján a jablonivkai határőrök őrizetbe vettek három szomáliai határsértőt. A bokrok között rejtőzködő afrikai menekülteket határellenőrzés során vették észre. A 16-21 év közötti menekültek elmondása szerint egy taxi hozta ki őket az út-menti erdőbe. A taxisofőr azt mondta, hogy várjon itt rájuk, azonban a taxis nem jött vissza értük – írja az Ua-reporter.com internetes hírportál….
A tudomány mai ismeretei szerint csupán egyetlenegy embercsoport mentes a ráktól. Ez a teljes immunitást élvező kis közösség a hunza törzs Kasmír északnyugati hegyvidékén, s tagjai híresen hosszú életűek. Legfontosabb táplálékuk a kajszibarack (sárgabarack). Internetes oldalakon gyakran olvasható, hogy a hunza népcsoport tagjait nem sújtják az úgynevezett civilizációs ártalmak: szívbetegségek, vérnyomásproblémák, daganatos megbetegedések. A nőknél…
Mi, a Munkácsi „Életet az Éveknek” Nyugdíjasklub tagjai május 7-én tartottuk meg anyák napi műsoros összejövetelünket. Vezetőnk – Boruzs Béla – kedves, meleg szavakkal beszélt az édesanyák fontos, meghatározó szerepéről. Az anyai, odaadó szeretet semmivel nem pótolható, végigkíséri életünk minden napját. Régebbi tagjaink közül Lehotai Erzsébet is felszólalt, és egy szép anyák napi verset is…
„Az élet szép, csak küzdeni kell érte,Boldog az, ki célját elérte,Akarni kell és minden sikerül,akarni és bízni rendületlenül.”(Tóth Árpád)
End of content
End of content