Újraválasztották Áder Jánost
Újabb öt évre köztársasági elnökké választotta Áder Jánost az Országgyűlés hétfőn.
Újabb öt évre köztársasági elnökké választotta Áder Jánost az Országgyűlés hétfőn.
A Nézőpont Intézet legfrissebb elemzésének adatai szerint a felnőtt népesség 54 százaléka szerint Áder János, a jelenlegi államfő újraválasztása előnyös lenne Magyarország szempontjából, ezzel szemben Majtényi Lászlóról a baloldali szimpatizánsoknál is kevesebben, 14 százalék gondolja ezt.
Májusban teszik le a zalaegerszegi, önvezető járművek vizsgálatára is alkalmas járműipari tesztpálya alapkövét, amelyhez kapcsolódva Zalaegerszeg és Balatonszentgyörgy között is „okos” autóútként épül meg az R76-os gyorsforgalmi út – közölte a tesztpálya kormánybiztosa pénteken, több tárca államtitkárával közösen tartott zalaegerszegi sajtótájékoztatóján.
Alig ért véget A Dal 2017, Caramel máris visszaül a zsűri székbe. A norvég Melodi Grand Prix 2017 készítői ugyanis Magyarországot is felkértek, hogy szakmai zsűrivel vegyen részt a norvég eurovíziós versenyző kiválasztásában.
Észak-Erdély és Kárpátalja emblematikus épületeinek, templomainak kicsinyített másával, köztük a munkácsi várral, a Vereckei-hágó Emlékművel vagy a szatmárnémeti zsinagógával bővült a Szarvasi Arborétumban található Mini Magyarország makettpark.
Igényes műsorkínálattal várják nézőiket és hallgatóikat a közmédia csatornái. A palettán helyszíni közvetítések, ifjúsági műsorok és az ünnepi hangulathoz illő filmek szerepelnek.
Életének 90. évében elhunyt Oláh György Nobel-díjas tudós – közölte a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) az MTI-vel csütörtökön. A 20. század egyik legmeghatározóbb kémikusát előző nap érte a halál Beverly Hillsben.
A közmédia külhoni tematikájú műsora, a Térkép egy szatmárnémeti karitatív kezdeményezést mutat be. A szervezők – a riport nyomán – a nemes cél további támogatását várják.
Újabb kórházi dolgozó kapta el a kanyarót, így már 13 kanyarógyanús esetről tudnak a hatóságok – hangzott el az M1 szerda reggeli műsorában.
Állami rendezvények fizikai és infokommunikációs akadálymentesítéséről írt alá megállapodást a Miniszterelnöki Kabinetiroda, a Honvédelmi Minisztérium (HM) és négy országos fogyatékosságügyi érdekképviseleti szervezet kedden Budapesten.
End of content
End of content