Igaz barátok az M2-n: jön Lóti és Futi
Új mesesorozat indul az M2-n szeptember 16-ától. A Lóti és Futi című mini-szitkom igazi műfaji újdonság, és várhatóan az óvodás, kisiskolás gyerekek nagy kedvence lesz.
Új mesesorozat indul az M2-n szeptember 16-ától. A Lóti és Futi című mini-szitkom igazi műfaji újdonság, és várhatóan az óvodás, kisiskolás gyerekek nagy kedvence lesz.
Minden eddiginél fontosabb és sürgősebb, hogy az ENSZ Biztonsági Tanácsa találja meg Szíria ügyében a közös álláspontot, és tegyen megfelelő lépéseket a jövőbeni támadások megakadályozásáért, mondta el Martonyi János külügyminiszter.
Félmillió általános iskolás tanuló jut átlagosan kétnaponta friss gyümölcshöz hétfőtől a Nemzeti Iskolagyümölcs-program keretében. Az idén már az ötödik és hatodik osztályosokra is kiterjesztették a lehetőséget – közölte a program egyik beszállítója, a Matész-Fruct Kft. hétfőn az MTI-vel.
A Tokaji borvidék kiváló termését ízlelhettük meg ezúttal Mádon, ahol Furmint ünnep várta a borkedvelőket a hétvégén.
A balatonboglári borvidékhez tartozó Ikon Pincészet lett az év pincészete Magyarországon 2013-ban.
Szeptember 11-éig lehet még jelentkezni az interneten a több minisztérium által is támogatott TeSzedd! országos szemétszedési akcióhoz, amelyhez eddig már 50 ezernél is több önkéntes csatlakozott.
Kapros vadmalac leves, cibere, krumpli lángos és mocskos tészta is szerepel az újra elkészített egykori népi ételek közül az őszi gasztronómiai programsorozat étlapján Nyíregyházán.
Hetvenkét település lovasa áll rajthoz a szeptember 20-22-i 6. Nemzeti Vágtán, amelyen első alkalommal nemzetközi futamot is rendeznek – jelentették be kedden a Hadtörténeti Intézet és Múzeumban, ahol ünnepélyes keretek között kisorsolták a sorrendet, amely alapján részt vevő versenyzők felsorakoznak az előfutamokon.
Szeptemberben megkezdődnek a Nyíregyházát nyugatról elkerülő útszakasz első ütemének kivitelezési munkálatai – jelentette be a város polgármestere és a beruházó képviselője sajtótájékoztatón a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei megyeszékhelyen pénteken.
Hatszáz év után újra Magyarországra érkezett Szent István király állkapocs ereklyéje, amely szombattól lesz látható a Székesfehérvári Egyházmegyei Múzeumban megnyíló István, a szent király című kiállításon – közölte pénteken a Székesfehérvári Egyházmegye.
End of content
End of content