Elkötelezetten a külhoni műsorokért
A Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap tanácsadó testületet hozott létre a külhoni tematikájú műsorok segítésére. A grémium az erdélyi építész, író és politikus, Kós Károly nevét vette fel.
A Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap tanácsadó testületet hozott létre a külhoni tematikájú műsorok segítésére. A grémium az erdélyi építész, író és politikus, Kós Károly nevét vette fel.
Tőkés László európai parlamenti képviselő, az Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács (EMNT) elnöke hétfőn felhívást intézett az erdélyi magyarokhoz, arra bíztatván őket, hogy szeptember elsején vegyenek részt a Sepsiszentgyörgyön tartandó békés demonstráción.
Társadalmi vitát kezdeményeznek cseh politikusok arról, hogy a jövőben a női neveknél ne legyen kötelező az eddig szinte elhagyhatatlan -ová végződés.
Az Osztrák-Magyar Monarchiában épült vasútvonalon négy országot érintve közlekedik, és 12 helyen áll meg az idén harmadik alkalommal közlekedő Kárpátalja Expressz szeptember 7-9-én – jelentették be a szervezők hétfőn sajtótájékoztatón, Budapesten.
Mutáns pillangók, súlyosan sugárszennyezett halak és pajzsmirigyproblémákkal küszködő gyerekek. A sérült atomerőmű másfél évvel a katasztrófa után is érezteti hatását.
Európa húsz legszebb kerékpáros útja közé választotta a Balaton körüli biciklis utat a németországi Bruckmann kiadó – közölte a Magyar Turizmus (MT) Zrt. hétfőn.
Danis Jánosnak ítélték oda idén az Év Fotográfusa címet, az Év Fotóművészeti Alkotócsoportja pedig a Biatorbányi Fotóklub lett. A kitüntetéseket a Magyar Fotográfia Napja alkalmából vasárnap adták át Cegléden, a Kossuth Múzeum ünnepi rendezvényén.
Nemcsak a magyar nemzetiségűek, hanem a magyar anyanyelvűek száma is csökkent Romániában – derül ki az országos statisztikai intézet által közzétett adataiból.
Kamenyec-Podolszkij ukrajnai kisváros határában 71 éve, augusztus végén pár nap leforgása alatt 23 600 zsidó embert, köztük 10 ezernél is több magyarországit mészároltak le az SS halálosztagosai.
Az Egyesült Államokban megvásárolt étel 40 százaléka szemétbe kerül: az amerikaiak havonta fejenként mintegy 9 kilogramm élelmiszert dobnak ki – derül ki a Nemzeti Erőforrás-védelmi Tanács (National Resources Defense Council) friss jelentéséből.
End of content
End of content