Bajnoki eredmények: Torinóban nyert az AC Milan, újra botlott a Liverpool

Több bajnoki rangadót is rendeztek Európa-szerte az elmúlt hétvége leforgása alatt. A Bayern München a Borussia Dortmund, a Real Madrid a Getafe, míg a Juventus az AC Milan vendégeként lépet pályára.

Premier League

Az angol bajnokság 10. fordulója egy 2-1-es Bournemouthi győzelemmel vette kezdetét, amelyet a Cseresznyések az idei évben szörnyű teljesítményt nyújtó Leicester City fölött arattak.

A szombati játéknapon a Chelsea 3-0 arányban verte a Diego Costát is soraiban tudó Wolverhampton együttesét, majd a Manchester City, Erling Haalandnak is köszönhetően, 4-0 arányban kiütötte a Southampton gárdáját.

Vasárnap egyértelműen mindenki az idei évben kirobbanó formában lévő Arsenal és a pocsék rajtot produkáló Liverpool összecsapására volt kíváncsi. A mérkőzés a várakozásoknak megfelelően izgalmasan alakult, és végül a londoni gárda lehetett a végén boldogabb, hiszen 3-2 arányban sikerült felülmúlni Jürgen Kloop csapatát.

A premier League tabelláját jelenleg az Arsenal vezeti tíz fordulót követően 24 megszerzett ponttal.

Seria A

Az olasz labdarúgás szerelmesei sem maradtak rangadó nélkül a hétvégén, a bajnoki címvédő AC Milan fogadta az idei évben csak szenvedő Juventus gárdáját.

A mérkőzésen a piros-feketék sokkal többet próbálkoztak kapura lövéssel, aminek meg is lett az eredménye. A 46. percben Tomori talált be az Öreg Hölgy kapujába, majd a második félidő 54. percében a spanyol Brahim Diaz állította be a 2-0-ás végeredményt.

A Milan, győzelmének köszönhetően, jelenleg a negyedik helyen áll, mindössze három pont lemaradással a listavezető Napolitól.

Az AC Milan városi riválisa, az Inter is hozta a kötelező feladatot és 2-1 arányban nyert a Sassuolo vendégeként, ahogy azt az AS Roma is tette hazai pályán a Lecce gárdája ellen.

A listavezető Napoli fantasztikus játékkal, 4-1 arányban múlta felül a mindössze a 19. helyen tanyázó Cremonese csapatát.