Gólzáporos Hoverla-diadal Ungváron

Az ukrán Premjer Liga legutóbbi 28. fordulójában a Hoverla a Voliny Luckot látta vendégül. A tabellára nézve teljesen tét nélkülinek tűnt ez a találkozó, hiszen mindkét gárda már korábban meghosszabbította első ligás tagságát és a nemzetközi kupaszereplésre egyik alakulatnak sem volt esélye, de a mesterek azért igyekeztek feltüzelni a harci kedvet játékosaikban.
A mérkőzésen villámrajtot vett a Hoverla, a kárpátaljai együttes ugyanis már a 3. percben megszerezte a vezetést. A felezővonalnál történt labdaszerzés után Bujálszkij pazar labdával ugratta ki Sackiht. A rutinos támadó előbb testi erejét kihasználva lerázta védője, majd a kapus mellett a kapuba helyezett. A gólra helyzettel válaszolt a Voliny, Akakpo hibáját követően Memesev tesztelte Nagy reflexeit. Ezzel, mint utólag kiderült el is lőtte az összes puskaporát a lucki gárda, ugyanis a találkozó hátralevő részében a vendégek teljesen alárendelt szerepet játszottak. Az Ung-partiak ezen a délutánon a labdarúgás minden elemében felülmúlták ellenfelüket. Fölényét még az első félóra vége előtt gólra váltotta a hazai gárda, Sackih szöglete után Akakpo védőjét megelőzve fejelt a hosszú sarokba. Hét perc elteltével ismét hazai gólnak örülhetett az Avangard stadion közönsége, egy trükkös szabadrúgás kombináció végén Sackih passzolt Fescsukhoz, aki éles szögből a hosszú sarokba lőtt. Háromgólos előnye birtokában sem állt le a Hoverla, ha Cocis és Bujálszkij kicsit jobban koncentrál az ellenfél kapuja előtt, akkor akár 5:0 is állhatott volna az eredményjelzőn a szünetben. A térfélcserét követően kiegyenlítettebb lett a játék, már-már úgy nézett ki, hogy sikerül rendeznie sorait a vendégeknek. Ám a 65. percben Szkoba visszataszította a gödörbe az abból éppen kimászni igyekvő Volinyt. A luckiak védekező középpályása Bujálszkijjal szemben szabálytalankodott piros lapot érően. Alig hat perc elteltével gólra váltotta emberelőnyét az ungvári együttes, Truhin jobbszélről lágyan középre ívelt labdáját Cocis juttatta a hálóba. A bekapott gólból még szinte fel sem ocsúdtak a vendégek, máris újabbat kaptak. A 72. percben Bujálszkij ívelte a játékszert a remek ütemben kiugró Liszickij lábára. A hazaiak támadója elegánsan elhúzta a labdát a kifutó kapus előtt, majd az üres kapuba gurított. A volinyiak szenvedései azonban itt még nem értek végett, a 93. percben a bal szélen Sarpart ugratták ki a társak, aki elegáns mozdulattal a Negyilka mellett a hosszú sarokba lőtt beállítva a 6:0-s végeredményt.
A játéknapon a Hoverla mellett egyedül a Sahtarnak sikerült otthon tartania mindhárom bajnoki pontot. A listavezető a Donbasz Arénában Luiz Adriano duplájának is köszönhetően könnyedén 3:1-re győzött a középmezőnyhöz tartozó Illicsivec ellen. A „bányászok” legfőbb riválisának számító Dnyipro a forduló negatív szenzációját szolgáltatva odahaza 4:1-es vereséget szenvedett a nem túl acélos Kárpátitól. A hétvége rangadóján az ötödik. helyezett Csornomorec a negyedik helyen álló Metalisztot látta vendégül. A két együttes összecsapása végül szoros csatát és 1:1-es döntetlent hozott. Az nemzetközi kupaindulásért küzdő csapatok közül a Zorja Szevasztopolban győzött 2:0-ra, míg a Vorszkla és a Metalurg Donyeck Zaporizzsjában és Szimferopolban nyert 1:0 arányban. A fordulóban a Dinamo szabadnapos volt.
Hét közben a Metaliszt 2:0-ra diadalmaskodott Szevasztopolban a 22. fordulóból elmaradt összecsapáson, aminek köszönhetően a harkoviak egy helyet előreléptek a tabellán.
A bajnokságot 59 ponttal a Sahtar vezeti, második az 53 pontos Dnyipro, míg a dobogó legalsó fokára az 51 egységet gyűjtő Metaliszt jött fel. A Hoverla 25 pontjával változatlanul a 13. helyen áll.
A góllövőlistát továbbra is 17 találattal a Metalurgdonyeck támadója Moraes vezeti, második helyen holtversenyben 15-15 találattal Sahtaros Luiz Adriano és az ex-harkovi Devic áll.