Győzelemmel rajtolt a magyar válogatott

Április 15-én Szlovéniában kezdetét vette a divízió 1-es jégkorong világbajnokság. A magyar válogatott a nyitómérkőzésen japánnal csapott össze.

Az első harmadban a magyar csapat jó védekezésének és fizikai fölényének kihasználásával az ellenfél kapuja előtti kavarodásokból két gólt is tudott szerezni. A második húsz percre igencsak felpörögtek a japánok. Ekkor két ízben is sikerült bevenniük Bálizs kapuját, de először a kapus akadályozása, míg másodszor magas bot miatt érvénytelenítették a gólokat a játékvezetők. A harmad hajrájában két emberelőnyt is sikerült kihasználnia a magyar válogatottnak, így az utolsó játékrésznek 4:0-s előnnyel vághatott neki a magyar csapat. Az előző harmadtól eltérően a japán rohamok elmaradtak az első percekben, sőt egy kimaradt kettős japán fór után mintha lélekben is feladta volna az ellenfél. Az 56. percben aztán jött a kegyelemdöfés, Mihály és Vas kettő az egyben vezették az ellenfél kapujára, a korongot, aminek eredménye újabb magyar gól lett. A lefújás előtt egy kontrából egyenlített az ázsiai együttes, így a végeredmény könnyed 5:1-es magyar győzelem lett.

A nap második találkozóján az ukrán válogatott Ausztria legjobbjaival csapot össze. Az első harmadban mindkét oldal kihasznált egy-egy emberelőny, így 1:1-el térhettek pihenőre a csapatok. A második játékrész rémálomszerű volt az ukrán válogatott számára. Előbb ismét emberelőnyből talált be az ellenfél, majd egyenlő létszámnál tették meg ugyanezt az osztrákok. Ezt követően Homenko mester lecserélte kapusát, de ez sem segített sokat, sőt az újonnan beállt hálóőrt alig 49 másodperc elteltével felavatták a sógorok. És aki azt hitte, hogy ettől már nem lehet rosszabb, az tévedett. A mérkőzés felénél immár ötödször is sikerült megzörgetniük az ukrán hálót az ellenfél játékosainak. Az 5:1-es vezetés birtokában talán túlzottan is megnyugodott az osztrák válogatott. Ezt kihasználva előbb emberelőnyből, majd egyenlő létszámnál szépített az ukrán csapat. Így a záróharmadnak 5:3-al vágtak neki a csapatok. Az első percekben emberelőnybe került az ukrán csapat. Ám a fór kihasználatlan maradt. A következő emberfórra, pedig 10 percet kellett várnia a Homenko-csapatnak. Igaz ebből az előnyből már sikerült a szépítés is, de mint utólag kiderült ez csak az eredmény kozmetikázására volt elég. A végeredmény 5:4 lett Ausztria javára. Az ukrán válogatott legközelebb a magyar nemzeti csapattal találkozik.

Az utolsó mérkőzésen a házigazda szlovénok 3:2-re győztek Nagy-Britannia ellen.