Megállíthatatlannak tűnik a Dinamo

Az ukrán élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 23. fordulójában tovább folytatta a menetelést a Dinamo Kijev. A sorozatban immár hét mérkőzést zsinórban megnyerő fővárosiak a Dnyipro Dnyipropetrovszkot látták vendégül.

A hétvége rangadójának számító mérkőzésre szép számban kilátogató nézők nagy iramú találkozót láthattak, aminek egyetlen szépséghibája csak az volt, hogy a kapuk nem forogtak igazán veszélyben. A vendégek főként átlövésekkel próbálkoztak kevés sikerrel, míg a házigazdák rövidpasszos játékába legtöbbször az utolsó pillanatokban csúszott hiba. A fordulást követően nem változott a játék képe. Azonban az első 45 perctől eltérően most már góloknak is örülhettek a drukkerek. Először a 67. percben Alijev talált a Dnyipro kapujába egy 32 méteres szabadrúgásból, majd a 83. percben a csereként beállt Milevszkij pofozta közvetlen közelről az üres kapuba Jarmolenko átadását. A hátralévő időben már nem esett több találat, így a rangadót megérdemelten 2:0-ra a Dinamo nyerte. A fővárosiak legnagyobb riválisának számító Sahtar a 10. helyezett Csornomorecet fogadta. A mérkőzésen repülőrajtot vett a hazai gárda. Szeleznyov egy szögletet követően jégkorongosokhoz hasonló mozdulattal már az 5. percben betalált az Odessza hálójába. A gól után továbbra is támadásban maradtak a „bányászok”, akik ellenfelüknek jóformán a felezővonalat sem engedték meg átlépni. Ám a következő donyecki gólra egészen a ráadás első percéig kellett várni ekkor, egy mintaszerű támadás végén Willian lőtt kapura, ám a kapuvasról kipattanó labdára a vendégek bánatára Ilsinho csapott le és egy igazítás után a hálóba bombázta azt. A szünet után rögtön büntetőhöz jutott a Sahtar, amit Fernandinho kihagyott, azonban nem kellett sokat szomorkodnia a házigazdák híveinek. A 67. percben Alex Teixeira szerzett szépségdíjas találatot. Végül a 80. percben Szeleznyov újabb góljával keretbe foglalta a mérkőzést, amit így 4:0-ra a Sahtar nyert. A hét közben az Európa Ligában nagy bravúrral továbbjutó Metaliszthoz a kiesés elől menekülő Karpáti látogatott el. A tavasszal még pont nélküli vendégeknek most sem volt sok esélye a pontszerzésre, amire a mutatott játékuk alapján nem is igen szolgáltak rá. A végig támadó harkoviakat Kristaldo jutatta vezetéshez az első félóra eltelte után. Aztán a második félidő 2. percében Berezovcsuk megduplázta az előnyt, amiből 6 perc elteltével Fedeckij faragott le egyet. Ám a 64. minutumban Kristaldo beállította a 3:1-es Metaliszt győzelmet jelentő végeredményt. Igazi presztízsmérkőzés volt a Tavrija és az Arszenal összecsapása. A két csapatot mindössze egyetlen hely és két pont választotta el a tabellán. A mérkőzés elején a vendégek léptek fel támadólag aminek eredményeként már a 10. percben megszerezték a vezetést, ám a házigazda szimferopoliaknak immár sorozatban második alkalommal sikerült elkerülnie a vereséget a 0:1-re elvesztett első játékrész után. Ehhez a házigazdáknak egy a 87. percben elért találatra volt szüksége. Szintén döntetlennel 0:0-val ért véget a Metalurg Donyeck olekszandrijai fellépése. A donyecki együttes ezzel nagy esély szalasztott el, hiszen az Arszenal és a Tavrija döntetlenjét kihasználva feljöhetett volna akár az 5. helyre is. Az európai kupaszereplésért harcoló Vorszkla az Illicsivecet látta vendégül. Az első 10 perc végén lezajló gyors gólváltás után a második 45 percben a házigazdáknak, még két ízben sikerült bevennie az ellenfél kapuját, aminek köszönhetően végül 3:1-re nyerték az összecsapást. A tavasszal még veretlen Zorja Lugánszkban győzte le sima 2:0-ra a tabellán jóval előkelőbb helyen álló Krivbászt. Ennek a győzelemnek köszönhetően a lugánszkiaknak sikerült kicsit eltávolodnia a kiesőzónától. Az utolsó találkozón a sereghajtó Obolony meglepetésre a fővárosban győzte le 1:0-ra Volinyt.

A tabellát 61 ponttal a Dinamo vezeti, második a Sahtar 58 ponttal, míg a 3. helyen a Metaliszt áll 54 ponttal.

A góllövőlistát a Dinamót erősítő Jarmolenko vezeti 12 találattal, második a Volinyban játszó Maicon, míg a 3. helyen 10-10 góllal a Szeleznyev és Ideye Brown áll. Előbbi a Sahtar utóbbi a Dinamo játékosa.