A holland bárd megint lesújtott – 1-7 és 1-6 után 0-4

Hollandia ellen sorozatban harmadszor szenvedett nagyon súlyos vereséget a magyar labdarúgó-válogatott: a vb-ezüstérmes oranje korántsem száz százalékon pörögve győzött 4–0-ra a Puskás Ferenc Stadionban a mieink ellen Eb-selejtezőn. 1–7 és 1–6 után 0–4 – az oranje megint oktatta a magyar nemzeti csapatot. Folytatás kedden, Amszterdamban – a padlóról.

A magyar válogatott a már a mérkőzés korai szakaszában hátrányba került. A 8. percben Sneijder passzolt középre, Rafael van der Vaart magára maradt a tizenhatoson belül, lapos, 13 méteres kísérletét Király nem tudta hárítani – 0–1. Védelmi hiba és Király Gábor sem tűnt túl meggyőzőnek. Négy magyar védő is Sneijder mozgását követte, hatalmas terület maradt középen, Juhász számára képtelenség volt lefedezni a Lipták által „kiürített” területet. A gól némi sokkot okozott, a magyar válogatott szemmel láthatóan megtorpant.

A félidő további részében is inkább a holland csapat játéka volt gólveszélyes, aminek köszönhetően a 45. percben aztán egy újabb csúnya magyar védelmi hiba után, egy szép holland gól következett. Laczkó – aki a selejtezősorozat alatt nem először bakizott gólt érően – ellépett segíteni (feleslegesen) Liptáknak, Van der Wiel továbbpasszolt balra, Afellaynak, aki kíméletlenül a hálóba lőtt. 0–2. A kényelmesen játszó, magabiztos holland válogatott is teljesen uralta a találkozót, ami azt illeti, nem sok változás látszott a magyar együttes játékában a Koeman-éra sokat kárhoztatott hazai Svédország vagy Portugália elleni mérkőzéséhez képest…

A szünetben Egervári Sándor kettőt cserélt, Varga és Koman jött le, Vadócz és Czvitkovics érkezett a pályára.

Magyar lehetőségre holland gól volt a felelet, a magyar védelmet egy felpasszolt labdával teljesen lenullázták az 53. percben, Van Persie ziccerben ugrott ki, keresztbe passzolt Király előtt, Kuyt az üres kapuba helyezte a labdát – 0–3.

Hatvankét perc után a 0–4 is az eredményjelzőre került: újabb hiba hátul, Van der Wiel középre adott, Van Persie a hálóba passzolt. Megint lenullázva, a hollandok játszi könnyedséggel játszották ki üres kapura a helyzetet.

A mérkőzés további részében is a hollandok akarata érvényesült. A magyar csapatnak az utolsó 10 percben volt gólszerzési lehetősége, de sajnos nem sikerült kihasználni a lehetőségeket, így maradta 0:4.