Mesterséges csontvelőt hoztak létre
Német tudósok mesterséges csontvelőt hoztak létre, aminek gyógyászati alkalmazása egyszerűsítheti a leukémia kezelését néhány év múlva – jelentette be pénteken a Karlsruhei Technológiai Intézet (KIT). A KIT, a Max Planck Intézet intelligens rendszereket kutató részlege és a Tübingeni Egyetem tudósai a természetes csontvelő alapvető tulajdonságaival rendelkező mesterséges csontvelőt állítottak elő – közölte az MTI.
