Új műszert fejlesztettek magyar tudósok a légszennyezés mérésére
A szegedi kutatók újonnan kifejlesztett műszere képes feltárni, milyen korom van a levegőben, és az mennyire káros. Valós időben méri a részecskék fényelnyelését, ezáltal azonnali információt nyújt róla, hogy a városi szmogot az autók által kibocsátott korom vagy a helytelen fatüzelés okozza.
