A fronton vesztette életét egy 20 éves kárpátaljai katona
Újabb kárpátaljai áldozatot követelt az orosz-ukrán háború. A csatatéren esett el Dmitro Terelja felsősebesi (Verhnyij Bisztrij) katona – tudatta Vaszil Scsur, Ökörmező polgármestere.
A fiatal katona 2023 áprilisában szerződéses szolgálatot vállalt, és az A4921-es katonai egység gépesített szakaszának kötelékében védte Ukrajnát.
A katonát több mint egy éven át eltűntként tartották nyilván. Családja és hozzátartozói mindvégig reménykedtek abban, hogy életben van, ám később hivatalosan is megerősítették halálhírét.
Dmitro Terelja a Donyeck megyei Pokrovszki járásban fekvő Nagyijivka település térségében, harci feladat teljesítése közben vesztette életét.
Őszinte részvétünk a hozzátartozóknak.
Állítsa be a Kárpátalja.ma-t előnyben részesített forrásként a Google Keresőben.
Beállítás →
