Jelentősen emelnék a gyorshajtásért járó bírságokat Ukrajnában
Új törvénytervezet készül az ukrán parlamentben, amely jelentősen szigorítaná a gyorshajtásért kiszabható büntetéseket. A kezdeményezés célja a közúti balesetek, valamint a halálos és súlyos sérülésekkel járó esetek számának csökkentése.
A javaslatot az ukrán Belügyminisztérium és a Nemzeti Rendőrség közreműködésével dolgozták ki. A tervezet szerint a jelenleginél jóval magasabb pénzbírságokra számíthatnának azok a járművezetők, akik túllépik a megengedett sebességhatárt.
Jelenleg a sebességhatár több mint 20 kilométer/órás túllépéséért 340 hrivnya, míg 50 kilométer/órát meghaladó gyorshajtásért 1700 hrivnya bírság jár.
A tervezet alapján a bírságok a következőképpen alakulnának:
- 20 km/órát meghaladó gyorshajtás esetén: 680 hrivnya;
- 40 km/órát meghaladó gyorshajtás esetén: 2040 hrivnya;
- 60 km/órát meghaladó gyorshajtás esetén: 2720 hrivnya;
- 80 km/órát meghaladó gyorshajtás esetén: 3400 hrivnya;
- öt vagy több szabálysértés egy éven belül: 17 ezer hrivnya.
A jogszabálytervezetet az ukrán parlament egyelőre nem fogadta el, így a tervezett módosítások jelenleg még nem léptek hatályba.
Korábban arról is szó esett, hogy Ukrajnában pontrendszert vezethetnek be a közlekedési szabálysértések nyilvántartására, miközben tovább bővül az automata traffipaxok és közlekedési ellenőrző rendszerek hálózata az ország útjain.
Kapcsolódó:
