Algéria is kipipálva, jöhetnek a lengyelek

A Spanyolországban zajló férfi kézilabda-világbajnokság utolsó csoportkörében a már biztos nyolcaddöntős magyar válogatott Algériával csapott össze.
Figyelembe véve a C csoport eredményeinek alakulását, kérdéses volt, hogy vajon Mocsai mester milyen taktikával küldi pályára a kezdőcsapatot. Ugyanis, ha a magyarok el akarnák kerülni a lengyel válogatottat és helyette a papíron gyengébb, de a VB-én még veretlen szlovénokkal csatáznának szívesebben, akkor „vereségre” kellene játszania a csapatnak. A találkozó elején 4:4-ig fej-fej mellett haladt a két csapat. Majd ezt követően, két algériai emberelőnyt kihasználva, egy 4:0-ás sorozatot produkálva 10:6-ra elhúztak Harsányiék. Ekkor az afrikaiak mestere kikérte első idejét, ami azonban csak arra volt elegendő, hogy csapat hátránya a játékrész a hajrájában már ne változzon jelentősen. A félidőt Nagy Kornél és Mocsai átlövés góljainak köszönhetően végül 14:8-ra nyerte a magyar válogatott. A pihenőt követően akárcsak az első félóra elején kiegyenlített játékot láthatott a közönség. A 38. percben Schuch kiállítását követően hátrányból kétszer is eredményes volt Lékai, így már 19:11 volt Magyarország javára. A folytatásban a csereként beállt Ancsin vitte vállán a Mocsai-csapatot, a szegediek átlövője könnyedén talált be az algériai kapuba. Azonban a másik oldalon is mindig volt valaki, aki válaszolni tudott a magyar találatokra, így a 44. percben 23:15-öt mutatott az eredményjelző. Majd kicsit kiengedett az olimpiai 4. együttes, aminek köszönhetően 23:18-re felkapaszkodott Algéria. Az utolsó tíz percre szerencsére ismét összekapták magukat Lékaiék. Ebben az időszakban Harsányi és Ancsin termelte a gólokat, aminek következtében végül öt perccel a vége előtt 28:20 volt az magyarok előnye. Az utolsó öt percre kissé kiengedett Mocsai Lajos legénysége, így a vége csak 29:26-os piros-fehér-zöld siker lett.

Magyarország így Horvátország és Spanyolország mögött 3. lett csoportjában, ami azt jelenti, hogy a nyolcaddöntőben Lengyelország ellen léphetnek pályára Nagy Laciék.