Bronzérmesek a magyar lányok

KezilabdaDecember 16-án utolsó mérkőzését játszotta az idei női kézilabda-Európa-bajnokságon a magyar csapat. A bronzmeccsen Görbiczék ellenfele a házigazda szerb csapat volt. Papírforma szerint a találkozó egyértelmű esélyese a magyar alakulat volt, de a hazai kontinenstornán erőn felül teljesítő szerbek már jó néhányszor megmutatták, hogy az igazán fontos találkozókon képesek szinte bárkit legyőzni. Nagy kérdés volt, hogy az elveszített elődöntőn melyik gárda tudja majd hamarabb túltenni magát. Tomoriék fájóan könnyedén 30:19-re kaptak ki Norvégiától, míg a házigazdák drámai csatában 27:26-ra maradtak alul Montenegróval szemben. Az összecsapáson csak félig telt meg a belgrádi aréna, körülbelül azonos számban voltak a magyar és szerb szurkolók. A találkozó első gólját a szerbek szerezték, ám Rédei-Soós és Görbicz révén hamar fordítottak a magyarok. A 11. percig folyamatosan Lekicséknél volt az előny, de szerencsére Tomoriék 7:7-ig mindig tudtak egyenlíteni. Ekkor azonban jött a szokásos hullámvölgy a magyar játékban, és egy szempillantás alatt 10:7-re elléptek a hazaiak. Karl Erik Böhn rögtön kikérte első idejét, s a mester szavainak meg is lett a hatása: Görbiczék alig négy perc alatt ledolgozták háromgólos hátrányukat. Persze ezt nem hagyhatta szó nélkül Boskovics sem, a hazaiak szövetségi kapitánya szintén kénytelen volt rövid eligazítást tartani övéinek. A folytatásban kiegyenlített játék volt, potyogtak a gólok mindkét oldalon, a védekezéssel egyik gárda sem törődött túlzottan, aminek következtében a kapusok csak elvétve találkoztak a labdával. A hajrában azonban Kiss Éva elkapta a fonalat, hetest valamint több ziccert is sikerült hárítnia a fiatal hálóőrnek. Támadásban pedig Szucsánszki pillanatai következtek, a Fradi játékosának góljaival a 28. percben már 19:16 volt a magyarok javára. Az utolsó két percben ebből még egyet faragtak Lekicsék, így 21:19-cel tértek pihenőre a felek. A második félidőben nem változott a játék képe, mindkét oldalon potyogtak a gólok. A nagy gólzáporban azonban elég volt pár technikai hiba támadásban, és a 38. percben máris 24:24-et mutatott az eredményjelző. Az egyenlítés után szerencsére a vezetést nem sikerült átvennie a szerbeknek, Görbicz és Szamoránsky vezérletével kevesebb mint negyedórával a vége előtt 30:27 volt az állás a magyarok javára. Ekkor ismét időt kér a hazaiak mestere, de az időközben a kapuba beállt Herr révén tovább tartotta kétgólos előnyét a Böhn-csapat, így az utolsó öt percre 32:30-cal fordultak a felek. A hajrában azonban leblokkoltak a magyar játékosok, amit kihasznált az ellenfél, tíz másodperccel a vége előtt 33:33-ra egalizáltak a házigazdák, így következhetett a kétszer ötperces hosszabbítás. Ezt a szerbek kezdték jobban, de szerencsére egygólosnál nagyobb előnyre nem tudott szert tenni a szerb gárda. Náluk Lekics, míg a magyaroknál Rédei-Soós vitte a vállán a csapatot. A második öt perc 37:36-os szerb szerelőnnyel kezdődött. Időközben a magyar kapuba visszaállt Kiss Éva, ami döntően befolyásolta a mérkőzés kimenetelét. A fiatal hálóőr remek védéseinek és az ellenállhatatlan magyar támadójátéknak köszönhetően 5:0-s sorozatot produkáltak Tomoriék. Így végül a magyar válogatott 41:38-ra megnyerte az összecsapást, és ezzel 2004 után ismét érmet szerzett az EB-n.