Ezúttal sem szerzett pontot a Hoverla

Az ukrán első osztályú labdarúgó-bajnokság 20. fordulójában nem volt könnyű helyzetben a Hoverla.

Az ungvári gárda ezúttal hazai pályán fogadta a bajnokság második helyezettjét, a Dnyiprót. A találkozó mindkét csapat számára nagy jelentőséggel bírt, az utolsó előtti helyen álló házigazdák gyakorlatilag minden mérkőzésen a bennmaradásért küzdenek, míg a Juande Ramos csapata számára a BL-indulást jelentő második hely megtartása a cél. Az összecsapást a vendégek kezdték jobban, Giuliano távoli lövéssel tesztelte Nagy reflexeit. A folytatásban a Dnyiprónak sikerült átvennie a mérkőzés irányítását, a 11. perc végén Zozulja egy rossz hazaadást követően kis híján a vezetést is megszerezte csapatának. A vendégek helyzeteire csak távoli lövésekkel válaszolt a Hoverla, ám ezek a próbálkozások nem jelentettek különösebb veszélyt Lastuvka kapujára. A 26. percben egy szabadrúgást követően az egyik dnyipropetrovszki játékos csúsztatta meg a labdát, a hosszú sarokba tartó játékszert Nagy még ujjheggyel kapufára tolta. A kipattanót Zozulja a hazaiak védőjével együtt a hálóba sodorta, a játékvezető a szabályoknak megfelelően kifelé ítélt szabadrúgást. Pár perc elteltével Kankava és Szeleznyov előtt is adódott esély a gólszerzésre, ám az ungváriak csapatkapitányának eszén egyikük sem tudott túljárni. A félidő hajrájához közeledve Yedigaryant ugratatták ki egy az egyben a kapussal a társak. Az örmény támadó a dnyipropetrovszki kapus mellett a hálóba lőtt, azonban a játékvezető asszisztensének jelzésére les címén érvénytelenítette a gólt, mint utólag a lassításokból kiderült, tévesen tette ezt. A fordulást követően mindkét oldalon több csere történt, főként a középpálya megerősítésére törekedtek a mesterek. A kárpátaljai együttesnek sikerült a második félidő elején feljebb tolni a védekezését, ezáltal a játék áttevődött a felezővonal környékére. A vendégek támadójátékába a csereként beállt Matheus vitt friss lendületet. A brazil játékosnak több alkalommal is sikerült zavart okoznia a házigazdák kapuja előtt. A 68. percben góllá érett a Dnyipro fölénye. A jobb szélen Makarenko szabálytalankodott Zozuljával szemben, amiért szabadrúgást ítélt a játékvezető. A pontrúgást Kravcsenko ívelte középre, ahol Petrov fejéről saját kapujába vágódott a labda. A hátralévő időben a vendégek célja az eredmény megtartása volt, amiben az Ung-partiak nem is tudták megakadályozni őket. A végeredmény így 1:0-s vendéggyőzelem lett.
Szintén nyögvenyelős győzelmet aratott Poltavában a listavezető Sahtar, a donyeckiek Luiz Adriano 18. percben szerzett találatával verték a mezőny hátsó feléhez tartozó Vorszklát. A tabella harmadik helyét az előző fordulóban megszerző Metaliszt az Arszenál vendégeként lépett pályára. Miron Markevics fiai a vártnál kissé nehezebben, de végül 2:1-re legyőzték a fővárosiakat. Az idei szezont botladozva kezdő Dinamo ezúttal a Voliny Luck otthonába látogatott el. A kék-fehérek a várakozásnak megfelelően Jarmolenko és Harmas találatával 2:0 arányban felülmúlták ellenfelüket. Lembergben folytatódott a Csornomorec nyolcmérkőzéses veretlenségi sorozata, az odesszai gárda 0:1-ről fordítva 2:1-re győzött a Kárpáti ellen. A kelet-ukrajnai rangadón a Krivbasz hazai pályán magabiztosan 3:0 verte a Zorját. A Hoverlához hasonlóan a másik újoncnak sem sikerült a pontszerzés hazai környezetben, a Metallurg Zaporizzsja a Tavrijától szenvedett 1:0-s vereséget. Az EL-indulást jelentő 6. helyért versenyt futó két gárda, a Metallurg és az Illicsivec egymással csapott össze. A donyecki találkozón végül egyedüliként a fordulóban érintetlenek maradtak a hálók.
A tabellát továbbra is a Sahtar vezeti 57 ponttal, második helyen a Dnyipro áll 13 ponttal lemaradva, míg a harmadik helyezett Metaliszt 42 ponttal rendelkezik. A Hoverla 11 ponttal az utolsó előtti helyen áll.
A góllövőlista élmezőnyében nem történt változás.