Ismét győzött a Hoverla

Az ukrán másodosztályú labdarúgó-bajnokság 23. fordulójában a tabella élén álló Hoverla-Zakarpattya a bajnokság 13. helyén álló Titán Armjanszknál vendégeskedett. Az összecsapást a Hoverla kezdte jobban. Az első percektől kezdve beszorította ellenfelét, aminek köszönhetően már az 5. percben a vezetést is megszerezte. Egy szöglet utáni kavarodásban Koszirin lövése talált utat a Titán hálójába. A vezetés birtokában sem vett vissza Hoverla, az ungváriak továbbra is támadásban maradtak, míg a hazaiak erejéből a találkozó első félidejében csak a védekezésre tellett. Azonban, hiába próbálta olykor 11 emberrel védekezve megóvni kapuját a góltól az armjanszki csapat, ez nem sikerült neki, ugyanis a 37. percben egy távoli lövést követően a hazai kapusról kipattanó labdára a védőket megelőzve elsőként csapott le Truhin, majd azt közelről a kapuba lőtte. Így a szünetre 2:0-s vendégvezetéssel tértek a csapatok. A második játékrészben kicsit kijjebb merészkedett a Titán, ám ez csak arra volt elég, hogy áthelyezzék a játékot saját tizenhatosuk elől a középpályára. A második 45 percben igazi gólveszély egyik kapunál sem alakult ki, még annak ellenére sem, hogy a 86. perctől kezdve a emberelőnyben játszottak a házigazdák. A végeredmény így 2:0-s ungvári győzelem lett. A forduló rangadóját Zaporizzsjében játszották, ahol a Zaki legnagyobb riválisának számító Metalurg fogadta a 3. helyen álló Arszenalt. A mérkőzés kiváló játékot és sok gól hozott, amit végül 5:2-re a vendéglátók nyertek meg. A Metalurghoz hasonlóan szintén győzni tudott a másik ex-Premier Ligás együttes is. A Szevasztopol hazai pályán a hajrában szerzett találattal győzött 2:1-re a Sztaly ellen. Ugyancsak 2:1 lett a vége az alsóházi rangadónak is, ahol a sereghajtó FK Lviv az MFK Mikolajivot látta vendégül. Ez volt a lembergiek harmadik idénybeli győzelme. Ennek megszerzésére, azonban még tovább kell várnia a Niva drukkereinek, bár igaz, hogy kedvenceik a játéknapon nagyon értékes gólnélküli döntetlent értek el a fővárosban a Dinamo második számú csapata ellen. Szintén nem esett találat a Bukovina és a Naftovik-Ukrnafta összecsapásán, a megszerzett egy pontnak valószínűleg itt is a vendég ohtirkai alakulat örült jobban. Az előző mérkőzésektől eltérően kiosztásra került mindhárom bajnoki pont a Krimteplitsa Olimpik, valamint a Heliosz Energetik találkozókon. A két mérkőzésben még az is közös, hogy mindkét párharc a hazai alakulatok sima 3:0-s győzelmével zárult. Sikerének köszönhetően a Krimteplitsa és a Heliosz is előrébb ugrott a tabellán. A játéknap utolsó mérkőzésén megszületett a forduló második vendég győzelme. A remek formában futballozó Zirka 3:1 arányban diadalmaskodott az Odessza otthonában.

A tabellát 56 ponttal a Hoverla vezeti, egy ponttal lemaradva őket követi a Metalurg, míg a dobogó legalsó fokára a 45 pontos FK Szevasztopol jött fel.