Nagybégányi győzelem a beregvidéki rangadón

Rekkenő nyári forróság és három járási rangadó jellemezte a megyei labdarúgó-bajnokság felső osztályának 7. fordulóját. Mindjárt az első járási rangadót Nagybégányban rendezték, ahol az előző fordulóban Ungváron bravúros győzelmet arató házigazdák, új edzőjével hosszú idő után ismét nyerni tudó FC Beregszász együttesét látták vendégül. A két együttes összecsapását a hazaiak kezdték aktívabban, Tarasz Vajdanics fiai igyekeztek az első percektől magukhoz ragadni a kezdeményezést. A házigazdák mezőnyfölénye azonban helyzetekben nem mutatkozott meg, az első játékrészben jóformán komolyabb védenivalója sem akadt a beregszásziak kapusának. Sikerült viszont még a szünet előtt a hálóba találnia a vendégeknek, az eset egyetlen hibája, hogy mindezt leshelyzetben tette az FC Beregszász támadója. A félidő második felében a nagy forróság miatt esett a játék színvonala, aminek következtében egyre kevesebbszer értek fel a támadók az ellenfél kapujához, ekkor főként a mezőnyben zajlott játék. A térfélcserét követően magasabb sebességi fokozatba kapcsolt az FC Nagybégány, amely minden erejét latba vetve támadt a vezető találat megszerzése érdekében. A vendégeknek Kucsinka bravúrjaival egészen a 65. percig sikerült megőrizniük kapujuk érintetlenségét, ám ekkor egy a védők által rosszul kivágott labdát Loboda elemi erővel lőtt vendégkapuba. A bégányiak vezető találata után nagyot esett a találkozó színvonala. A hátralévő időben a Vérke-partiak tettek néhány elkeseredett kísérletet az egyenlítésre, míg a hazaiak előnyük megszerzésére koncentráltak. Említésre méltó esemény már nem történt, így a végeredmény 1:0-s hazai győzelem lett.
Sikerült megőriznie a fordulóban öt mérkőzés óta tartó veretlenségi szériáját a harmadik beregvidéki együttesnek, az FC Dédának. A dolog egyetlen szépséghibája, hogy Hidi István tanítványai idegenben immár zsinórban harmadszor csak gólnélküli döntetlenre voltak képesek. A dobogós reményeket dédelgető dédaiak ezúttal a középmezőnyhöz tartozó Nagyszőlős otthonában hullajtottak el két pontot. Sikerült a hétvégén első győzelmét megszereznie a sereghajtó Buzsorának, az ilosvai rangadó keretén belül a Buzsora hazai pályán 2:1 arányban jobbnak bizonyult az elmúlt fordulókban remeklő FC Borzsova ellen, megszakítva ezzel a dolhaiak három mérkőzés óta tartó győzelmi szériáját. Nem szakadt viszont meg a játéknapon a munkácsiak nyerő szériája, a Latorca-partiak fiatal csapata Szerednye és Nagyszőlős két vállra fektetése után újabb értékes skalpot gyűjtött be. Szilvási Zoltán fiai ezúttal a dobogó harmadik fokán álló FC Obolony otthonában arattak magabiztos 4:2-es győzelmet. Sikerült a hétvégén Szerednyén kiküszöbölnie a hazai pályán Bégánytól elszenvedett vereségét az FC Ungvárnak. A listavezető az Ung-vidéki derbin 3:0-ra verte az elmúlt fordulókban bukdácsoló házigazdákat. Az alsóházi rangadón megszerezte szezonbeli második diadalát az FC Polena, a címvédő hazai pályán a Hoverlából visszatérő Hegedűs vezérletével fölényes 5:1-es diadalt aratott az újonc Técső felett.