Nyeretlenek maradtak az ukrán csapatok

Az Európa Liga csoportkörében a 2. fordulót rendezték meg.

A csütörtöki mérkőzések során 3 ukrán csapat is érdekelt volt. A B jelű négyesben helyet foglaló Vorszkla Poltava a Hannover együttesét látta vendégül. Az előző körben, a Dániában vereséget szenvedő polatvaiak ezúttal sem tudtak javítani. A rutinosabb erőkből álló németek már a félidőben 2:0-s előnyre tettek szert, amiből az 50. percben Kurilov ugyan még faragott, de a pontszerzéshez szükséges második találat sehogy sem jött össze a hazaiaknak. A pont nélkül álló Poltava utolsó a csoportjában a 4-4 pontos Hannover és Standard Liege, valamint a 3 pontos FC Köbenhavn mögött.

A poltavaiaknál az E csoportban jóval nagyobb továbbjutási eséllyel rendelkező Dinamo Kijev a Maccabi Tel-Avivnál vendégeskedett. Az első körben meglepetésre a Stoke City-vel ikszelő fővárosi csapat, első győzelmét szerette volna begyűjteni a csoportmérkőzések során. Ehhez a 9. percben meg is tette az első lépést, hisz Brown révén vezetéshez jutott az ukrán alakulat. A házigazdák, azonban a félidő utolsó előtti percében Micsa góljával egalizálták az állást, ami sajnos a második félidőben már nem változott, így az izraeli kirándulásról csak egy ponttal gazdagodva tért haza a Dinamo. 2 pontjával az ukrán bajnoki ezüstérmes 3. a csoportjában a 4 pontos Stoke City, valamint a 3 pontos Besiktas mögött.

A G kvartettben vitézkedő Metaliszt Harkiv a Bécsben aratott győzelem után az első körben szintén győzelmet arató AZ Alkmaart látta vendégül. A párharcot a vendégek kezdték jobban, Altidore révén a 26. percben a vezetést is megszerezték. A hazaiak ellenben nem adták fel, és főleg a dél- amerikai támadó szekció révén rohamozták az ellenfél kapuját. Az egyik ilyen akció végén a 76. percben Taison kiegyenlített, pontot mentve ezzel csapatának. A csoportot 4-4 ponttal a Metaliszt és az AZ Alkmaar vezeti. A Szabics Imre segítségével a Malmö otthonában győzni tudó 3 pontos Austria Wien és a pont nélküli Malmö előtt.