focilabda 002

Sackih továbblőtte a Hoverlát az Ukrán Kupában

A selejtezők után augusztus 22–24. között a tizenhatoddöntők mérkőzéseivel folytatódtak a küzdelmek az Ukrán Kupában.

A sorozatnak ebbe a szakaszába frissen bekapcsolódó 14 elit ligás együttes mellett 12 másodosztályú, 5 harmadosztályú és egy amatőr csapat alkotta a legjobb 32 mezőnyét. Megyénk egyetlen elit ligás együttese az FC Hoverla a sorozat tavalyi kiírásának elődöntősével, a harmadosztályú Cserkaszi Dnyiproval mérte össze tudását. A Cserkasziban megrendezett összecsapás az előre várható forgatókönyv szerint zajlott: a Hoverla a mezőnyben dominálva megpróbált nyomást gyakorolni a házigazdákra, míg azok saját térfelükre visszahúzódva gyors kontrákból igyekeztek helyzetet teremteni az ungváriak kapuja előtt. Az egyik ilyen ellentámadás során a 14. percben Honcsik a jobb szélen kicselezte Limát, majd a tizenhatos vonalánál érkező Besszalovhoz passzolt. A rutinos középpályás a labdaátvétellel két védőt is becsapott és pazar mozdulattal a jobb felső sarokba csavart, megszerezve ezzel a vezetést Dnyipronak. A folytatásban az addig kissé enerváltan játszó Ung-partiak magasabb fokozatba kapcsoltak, de igazán komoly helyzetet így is csak a 40. percben sikerült kialakítaniuk. Ekkor Kuznyecov lövése szállt kevéssel a keresztléc fölé. Az első játékrészben az ungvári támadásokból hiányzott az ötlet és az átütő erő. Nem úgy a cserkasziak kontráiból, akik jobb szélen sebes léptű játékosaik révén rendre megbolondították a Hoverla védelmét, ám újabb gólt nekik sem sikerült szerezniük. A játékrész hajrájában aztán váratlanul kiegyenlített a kárpátaljai együttes. A 46. percben Truhin tekert középre egy szabadrúgást, amit Kuznyecov fejelt a hazaiak kapujába. A második félidőben igazi nyílt sisakos küzdelem folyt a pályán, felváltva alakultak ki a helyzetek mindkét kapu előtt. Hazai részről Zaharevics járt a legközelebb a gólszerzéshez, akinek a lövését Kovalynak kellett hárítania. A 67. percben aztán megszerezte a vezetést a Hoverla. Egy, a cserkaszi védőktől Lencsinkovhoz továbbított labdát utóbbi a kezébe vett, amit a találkozó játékvezetője szándékos hazaadásnak minősített és ezért szabadrúgást ítélt. A pontrúgást a veterán Sackih az ellenfél kapujába bombázta. A hátralévő időben mindkét együttesnek megvoltak a maga lehetőségei a gólszerzésre, de újabb találat már nem született a mérkőzésen, így a Hoverla 2:1-es győzelmével továbbjutott a következő fordulóba.