Újabb ponttal gazdagodott a Hoverla

Az ukrán Premjer Liga 24. fordulójában Kárpátalja egyetlen élvonalbeli labdarúgócsapata az FC Hoverla a Metalurg Donyecket látta vendégül.

Az elmúlt hétvégén mindkét gárda egyaránt 3:1-es vereséget szenvedett, így a csapatoknak ez a találkozó remek lehetőséget adott arra, hogy feledtessék szurkolóikkal az előző fiaskót. Az edzők azonban mégis eltérő taktikával vágtak neki az összecsapásnak, hiszen amíg az európai kupaszerepléshez a vendégeknek mindenképpen szüksége lett volna a három pontra, addig Vjacseszlav Groznij számára a kiesőhelytől való megnyugtató távolság lehetőséget adott a kísérletezésre.
Az összecsapás első 25 perce hullámzó játékot hozott, amely során hol az egyik, hol pedig a másik kapu előtt adódtak kisebb lehetőségek. Ezeknél azonban a kapusoknak nem kellett komolyabb védést bemutatniuk. A félidő hátralévő részében a mezőnyben zajlott a játék, csak a szünet előtti pár percben alakult ki újabb gólszerzési lehetőség. Ekkor először Truhin lőhetett kecsegtető helyzetből, majd nem sokkal később Moraes tette próbára Nagyot. A térfélcserét követőn a Hoverla dominált. A házigazdáknak sokszor sikerült beszorítania saját térfelére a Metalurgot, amely a második félidőben javarészt csak a kontrákra építette a támadásait. Az egyik ilyen gyors ellentámadás végén Bolbat ugratta ki egy az egyben Moraest, a brazil támadó és az ungvári kapus párharcát azonban ezúttal is az utóbbi nyerte. A házigazdák részéről Arze és Liszickij járt legközelebb a gólszerzéshez, de egyiküknek sem sikerült túljárnia Panykiv eszén, így 0:0-val ért végett a mérkőzés.
Az élmezőny tagjai közül a listavezető Sahtar hazai pályán magabiztosan nyert 3:0-ra a Kárpáti ellen, a második helyezett Dnyipro pedig ezúttal a Tavrija vendégeként aratott 2:0-s győzelmet. A játéknap rangadóján a Dinamo a tavasszal gyengélkedő Metaliszttal csapott össze. A két együttes párharca igazi csemegének ígérkezett, hiszen legutóbb az Ukrán Kupa negyeddöntőjében fordulatokban és gólokban gazdag találkozót játszott egymással a két csapat. Nos, a mostani mérkőzésen sem maradtak el az izgalmak és a gólok. S bár a vendég harkoviak kétszer is egyenlíteni tudtak a találkozó során, mégis pont nélkül kellett távozniuk a fővárosból, mert a kék-fehérek jobban bírták a hajrát és 4:2-re megnyerték a rangadót. Az idei évben a még nyeretlen Csornomorec ezúttal megszerezte első győzelmét. A „tengerészek” odahaza a Metalurg Zaporizzsja felett diadalmaskodtak 3:0-ra. Ugyanilyen arányú győzelmet aratott Luhanszkban az európai kupaszereplésre hajtó Zorja az Illicsivec ellen. A játéknap talán egyetlen meglepetését a Szevasztopol szolgáltatta, a krími gárda hazai környezetben aratott minimális 1:0 arányú győzelmet a Vorszkla felett. A fordulóban a Voliny szabadnapos volt.
A tabellán a 47 pontos Sahtar áll az élen, a 44 egységet gyűjtő Dnyipro és a 42 pontos Dinamo előtt. A Hoverla 19 ponttal változatlanul a 13. helyen áll.
A góllövőlistát a Metaliszt egykori játékosa, Devic vezeti 15 találattal, őt 12-12 góllal a Dinamós Mbokani és Metalurd Donyeckben játszó Moraes követi.