Lengyel elnök: az 1956-os poznani felkelés szikrája gyorsan a Dunához ért
1956 júniusában Poznanból egy jelzés indult, hogy a munkások készen állnak szabadságuk védelmére, ez a jel hamarosan a Dunához ért – jelentette ki Karol Nawrocki lengyel elnök vasárnap este Poznanban, az 1956-os poznani munkásfelkelés 70. évfordulója alkalmából rendezett megemlékezésen.
A megemlékezésen jelen volt Sulyok Tamás magyar köztársasági elnök, valamint Bajram Begaj albán és Edgars Rinkevics lett államfő is.
Poznanból „világos jel indult”, hogy „a büszke lengyel nemzet a lelkében viseli a méltósághoz, a szabadsághoz, a szuverenitáshoz való ragaszkodást”, hogy a poznani munkások készen állnak ezen értékek védelmére – fogalmazott Nawrocki.
Hozzátette: a „poznani szikra” 1956 októberében „a Dunához ért, ahol a magyarok szintén a méltóságukért, a szuverenitásukért, a szabadságukért harcoltak”.
Forrás: MTI
Nyitókép: korábbi felvétel, Northfoto
