NB I: a Fradi az élen, az Újpest, a Honvéd és a Vasas a kiesőzónában telel

Nyolc pontos előnnyel várhatja a január végi folytatást a címvédő Ferencvárosi TC együttese, amely bár két mérkőzéssel kevesebbet játszott mint az üldözői, mégis magabiztosan vezeti a magyar labdarúgó NB I tabelláját. A második helyen az újonc Kecskemét, a dobogó legalsó fokán pedig a Kisvárda tartózkodik jelenleg. A sereghajtó a szintén újonc Vasas, akik egy ponttal vannak lemaradva a fővárosi riválisoktól, a 16-16 pontos Honvédtól és a kiesőhelyet csupán eggyel jobb gólarányának köszönhető Újpesttől, és a hajszállal őket megelőző Mezőkövesdtől.

A világbajnokság miatt már november közepén befejeződő NB I idei utolsó fordulójában a címvédő és listavezető Ferencváros a Honvéd otthonába látogatott. A 13. percben Traore góljával vezetést szerzett volna a vendéggárda, de a VAR érvénytelenítette a találatot. A 48. percben megint túl korán örültek a fradisták: Marquinhos lesről talált a kapuba. Az 52. percben Adama Traoré már szabályos gólt fejelt, így vezetést szereztek a vendégek (0-1). Lazar Csirkovics postafordultával egyenlíthetett volna, ám az ő fejesét követően centikkel a kapu fölé szállt a labda. Mezőnyfölényben futballozott a listavezető, de a pályán nem volt akkora különbség a két csapat között, amekkoráról a tabella árulkodik. A Fradi többször is eldönthette volna a meccset, de Tokmac több egyértelmű gólhelyzetet is elkönnyelműsködött, sőt egyszer kézzel továbbította a hálóba a labdát (így érvénytelen volt a találat). Végül a 94. percben Carlos Auzquival biztosította be a ferencvárosi győzelmet (0-2).

A Mol Fehérvár határozott játékkal 4–1-re legyőzte hazai pályán a pontatlanul játszó Kisvárdát, így Huszti Szabolcs együttese három ponttal elhúzott a kiesőjelöltektől. A székesfehérváriak első két gólját az USA-ból hazaigazoló Schön Szabolcs szerezte. A harmadik Vidi-gólnál Artem Odincov feleslegesen jött ki a kapujából, Lirim M. Kastrati elvitte mellette a labdát, és máris 3–1-et mutatott az eredményjelző. A hajrában a vendégek ukrán kapusa újfent méreteset hibázott, Dárdai Pál éles szögből betalált, így a Fehérvár viszontagságos ősz után legalább szépen búcsúzott a szurkolóitól erre az évre. Zalaegerszegen nem bírt egymással a ZTE és a Kecskemét, az iramos találkozón 0-0-s döntetlen született. A sereghajtó Vasas 1-0-ra legyőzte hazai pályán a Mezőkövesdet, de így is utolsó helyről várják a tavaszi folytatást.

A Puskás Akadémia Batik Bence két szöglet utáni fejes góljával 2–1-re legyőzte a vendég Debrecent. A vendégek gólját a válogatottbeli búcsúmeccsére készülő Dzsudzsák Balázs szerezte, aki gyönyörű gólt lőtt 25 méterről. A Paksi FC 3-1-re legyőzte az Újpestet, akik így csupán egy ponttal előzik meg az utolsó helyezett Vasast, és nagyot kell fejlődniük, hogy tavasszal elkerüljék a kiesést.