Az amerikai légierő iráni célpontokat bombázott

Az amerikai légierő iráni célpontokat bombázott pénteken, miután egy nappal korábban Irán felől indított drón talált el egy kereskedelmi hajót a Hormuzi-szorosban – jelentette be az amerikai Középső Parancsnokság (CENTCOM).

Az amerikai haderő Közel-Keletért is felelős irányítási törzsének közleménye szerint az indokolatlan agresszió az iráni erők részéről a tűzszünet világos megsértését jelenti.

Az amerikai repülőgépről indított légicsapás célpontjai között voltak az iráni rakéta- és drónraktárak, valamint a partvidéken működő radarberendezések – közölték.

„Irán veszélyes magatartása aláássa a hajózás szabadságát akkor, amikor a kereskedelmi forgalom növekedést mutat a létfontosságú nemzetközi áruforgalmi folyosón” – fogalmaz a CENTCOM közleménye, ami szerint az amerikai haderő a továbbiakban is biztosítja a biztonságos áthaladáshoz szükséges támogatást a kereskedelmi hajók számára.

A szingapúri zászló alatt hajózó Ever Lovely nevű kereskedelmi hajót csütörtökön az ománi partok közelében érte dróntalálat.

Donald Trump amerikai elnök a támadásra reagálva pénteken a nemtetszésének adott hangot az iráni támadás miatt, és azt közölte, hogy a térségben tartózkodó amerikai erők több iráni támadó drónt megsemmisítettek, azt viszont nem észlelték, amely eltalálta a kereskedelmi hajót.

Az iráni birtokában lévő, megmaradt katonai eszközöket illetően úgy fogalmazott, hogy Irán rendelkezik „bizonyos képességekkel, de nem sokkal”.

Forrás: MTI

Nyitókép: VesselFinder

Állítsa be a Kárpátalja.ma-t előnyben részesített forrásként a Google Keresőben.
Beállítás →