A hétvégén botlott Déda

Az elmúlt hétvégén 17. fordulót rendezték meg a beregszászi járás labdarúgó-bajnokság felső osztályában. Ám mielőtt kitérnénk a játéknap eseményeire, először a fegyelmi testület augusztus 25-ei határozatait ismertetnénk. Az előző fordulóban a 3:2-re végződött Som – Badaló találkozón történt szabálytalanság miatt, a végeredményt annulálták és a vendégek javára könyveltek el technikai győzelmet. Az FC Gát csapatától egy pontot levontak, mivel a Déda elleni találkozón a csapat nem jelent meg a második félidőre.

A 17. fordulóban ezúttal az FC Csillag volt szabadnapos, így az FC Déda előtt adott volt a lehetőség, hogy egy Váriban aratott győzelemmel a táblázat élére álljon. Nagy meglepetésre, azonban 1:1-re végződött a találkozó. Az élmezőny botladozásait kihasználva, valamint a fegyelmi testület döntése értelmében megszerzett pontoknak köszönhetően az FC Badaló a sereghajtó Remete elleni győzelemmel újra háromesélyessé teheti a bajnoki címért folyó versenyfutást. A várt győzelem nem is maradt el. A badalóiak kiadós 6:0-s zakóval küldték haza a nyári kánikulában a vendég FC Remetét. Az időközben a negyedik helyet elvesztő és azt visszaszerezni óhajtó FC Somnak hazai pályán kellett összemérnie tudását az őket letaszító FC Jánosival. A találkozó végül 1:1-es döntetlennel ért végett, így igazából egyik csapat sem lehetett maradéktalanul elégedett az eredménnyel. A két rivális döntetlenjéből nevető harmadikként az FC Bereg jöhetett volna ki a legjobban, ám a beregiek a kaszonyi kirándulása sem volt túl sikeres. A hazai pályán veszélyes FC Kaszony minimális 1:0 arányban végül felülmúlta a vendég beregi csapatot. Úgy tűnik, lassan kezd magára találni az FC Gát, amely végre megszerezte a bajnokság második felében az első győzelmét. A gátiak hazai pályán magabiztosan verték az utolsó helyezett FC Zápszonyt 4:0-ra A középmezőnyhöz tartozó FC Nagybégány és az FC Bakos egymással csapott össze. A mérkőzést végül a hazai pálya előnyét kihasználó nagybégányi csapat nyerte 4:0-ra.

Az ifi csapatok mérkőzéseinek eredménye a fordulóból: Fc Gát – FC Zápszony 7:1, FC Vári – FC Déda 0:1, FC Badaló – FC Remete 5:0, FC Som – FC Jánosi 1:1, FC Nagybégány – FC Bakos 1:1, FC Kaszony – FC Bereg 4:0.

A bajnokság alsó osztályában időközben pótolták az előző fordulóból elmaradt találkozókat, ezeken FC Beregújfalu – FC Rafajna 1:0, FC Bene – FC Druzsba 2:0 eredmények születtek.

Az alsó osztály találkozóinak eredményei a 15. fordulóból: FC Druzsba – FC Papi 2:1, FC Muzsaly – FC Bene 1:0, FC Borzsova – FC Kigyós 3:0, FC Gut – FC Csetfalva 0:0, FC Rafajna – FC Csoma 5:1, FC Beregújfalu – FC Bátyú 0:1.