Pontokat veszített a Beregvidék

A kárpátaljai megyei labdarúgó bajnokság felső osztályában az elmúlt hétvégén rendezték a 16. fordulót. Az listavezető SC Beregvidék ezúttal Ilosvára látogatott, hogy megmérkőzzön a Buzsorával. A találkozó esélyesének mindenképpen a beregszászi csapat számított, ám intő jelnek lehetett tekinteni, hogy amíg a Beregvidék az előző körben csak az utolsó percekben tudta kiharcolni a győzelmet a Volóc ellen, addig az ilosvaiak tetszetős játékkal csak minimális 0:1 arányú vereséget szenvedtek hazai pályán a Munkácsi FC-től.

A találkozó eleje a várakozásnak megfelelően indult. A Vérke partiak korán megszerezték a vezetést. Egy szöglet után hibázott a hazai kapus, amit Szarkisz használt ki. Bár a vendégeknek még volt lehetősége a gólszerzésre, a szünetre mégis minimális 1:0-s vendégvezetéssel tértek a csapatok. A második 45 perc szintén gyors góllal kezdődött, ám meglepetésre ezúttal a házigazdák voltak eredményesek kiegyenlítve ezzel az állást. Alig negyedóra elteltével, jött a következő gól, ekkor Kalapács volt eredményes és 2:1-re ismét a beregszásziak vezettek. A kapott gól után az SC Beregvidék nagy erőkkel rohamozta az ellenfél kapuját, de sajnos a próbálkozásaikat nem koronázta siker. A 75. percben aztán a házigazdák megkontrázták a kitámadó beregszásziakat és a támadás végén újra egalizálták az állást. A hátralevő időben nem sikerült a listavezetőnek bevennie az ellenfél kapuját, sőt a ráadásban akár a Buzsora még a győzelmet is megszerezhette volna, így maradta 2:2-es végeredmény, ami mindenképpen a forduló meglepetésének számít. A második helyen álló Munkácsi FC hazai pályán fogadta a feltörekvő Pisztraházai Meteort. A találkozó kétségkívül a forduló rangadójának tekinthető. A mérkőzésre kilátogató szurkolók nagy örömére az összecsapás tartalmazta a labdarúgás minden szépségét és még gólokban sem volt hiány. A találkozó két félideje teljesen ellentétes volt. Az első játékrészben a Latorca partiak uralták a játékot és ez gólokban is mérhető volt. A házigazdák háromszor is be tudták venni a vendégek kapuját. A második játékrészre aztán teljesen ellentéte volt az elsőnek, ahelyett, hogy a 0:3 után megtörten és szétesetten játszott volna a Meteor, a pisztraháziak összeszedetten és harciasan jöttek ki az öltözőből. Ennek a játéknak köszönhetően két ízben is megzörgették a hazaiak hálóját, újra nyílttá téve ezzel a találkozót. A hátralevő időben mindkét gárda támadólag lépett fel. A hazaiak célja a győzelem bebiztosítása, míg a vendégeké a pontmentés volt. A hármas sípszóig újabb gól már nem született, így 3:2 nyert a Munkácsi FC és győzelmével 3 pontra megközelítette a Beregvidéket. A dobogós helyen álló FC Szerednye hazai pályán fogadta az FC Volócot. A tabella alapján könnyed hazai győzelem volt várható, ám ezúttal úgy tűnt könnyen borulhat a papírforma. A találkozó elején a hazaiak átadták a kezdeményezést az ellenfélnek, akik éltek is az eséllyel és a 20. percben már meg is szerezték a vezetést. A vezetés birtokában a vendégek tudatosan behúzódtak saját térfelükre, és kontratámadásokra rendezkedtek be. A tökéletesen záró Volóci védelem ellen nem találtak ellenszert a szerednyeiek az első 45 percben, így a szünetre 1:0 tértek a csapatok. A félidőben cserére szánta el magát a hazai mester, ami a későbbiekben kiderült nyerőnek bizonyult. A 80. percben egy távoli lövésből kiegyenlítettek a házigazdák. Majd alig 5 perc elteltével már az előny is az ungvári járásból való együttesnél volt. A vendégek lest reklamáltak a gólnál és tiltakozásképpen levonultak a pályáról. Így a találkozó 2:1-s szerednyei vezetésnél félbe szakadt. A szerednyeiekkel azonos pontszámmal álló FC Polena idegenben a Viski FC otthonában lépett pályára. A szolyvaiak álomszerűen kezdték a összecsapást. A 18. percben immár 2:0 arányban vezettek. A kétgólos előny tudatában, azonban visszavettek az iramból a vendégjátékosok, ezt kihasználva pedig gólt szerezték a hazaiak egy gólra csökkentve ezzel a különbséget. Ezzel a találattal azonban el is lőtte minden puskaporát a viski gárda, míg az ellenfél még két ízben is eredményes volt. Így a végeredmény 4:1 lett az FC Polena javára.

Az utolsó előtti Nagybocskói Jalinka otthonában a Nagyszőlősi FC vendégszerepelt. A találkozó elég alacsony színvonalú volt, egyik csapat sem lehetett büszke a mutatott játékra. A három pont sorsát végül egyetlen találat döntötte el, amelyet a nagyszőlősiek értek el a 25. perc táján. A forduló utolsó mérkőzésén a sereghajtó Ujdávidházai Medvigy a pocsék formában lévő FC Ungvárt fogadta. A párharc nem hozott jó játékot, a játék főként a mezőnyben folyt. Általában az ilyen találkozókat egyetlen találat dönti el, és ez most sem volt másképp. A házigazdáknak egy pontos lövésből sikerült bevenni a megyeszékhelyi csapat kapuját megszerezve ezzel immár második győzelmüket a sorozatban. Ennek a győzelemnek köszönhetően az ujdávidházai gárda elmozdult a tabella utolsó helyéről.

Az ifi csapatok eredményei a fordulóból: Viski FC – FC Polena 1:3, Nagybocskói Jalinka – Nagyszőlősi FC 3:0 (technikai vereség), Fc Szerednye – FC Volóc 4:0, Ilosvai Buzsora – SC Beregvidék 0:2, Munkácsi FC – Pisztraházai Meteor 7:0, Ujdávidházai Medvigy – FC Ungvár 1:0.

Az alsó osztály csapatainak eredményei a 18. fordulóból: Fc Ternovo – FC Avangard 0:3, FC Narcisz – FC Hoverla 3:0 (technikai vereség), FC Kopány – FC Técső 4:3, FC Edelvejsz – FC Zolotarjevo 3:0, Kricsevo Mencsul – FC Obolony 0:3, Fc Tisza – FC Dolha 0:1. Szabadnapos az FC Vilhivci.