Február 21. – az anyanyelv világnapja
1999-ben Banglades javaslatára az ENSZ február 21-ét nemzetközi anyanyelvi nappá nyilvánította. 2000 óta világszerte méltatják az emléknapot. 1952-ben Bangladesben az urdut nyilvánították az egyetlen hivatalos nyelvvé, noha a bangladesiek anyanyelve a bengáli. Február 21-én Dakkában a diákok fellázadtak anyanyelvük elnyomása ellen Ekkor a rendőrség összetűzött a tüntetőkkel, melynek során öt diák életét vesztette. A bangladesiek…
