A Fradi legyőzte a Dinamót

A spanyolországi Marbellában edzőtáborozó Ferencváros lejátszotta első felkészülési mérkőzését. A magyar rekordbajnok ellenfele az igen komoly játékerőt képviselő Dinamo Kijev volt. Mindkét gárdának sok mindenben kell javulnia a tavaszi idényre, hiszen a Fradi jelenleg a hatodik helyen, míg a Dinamo a dobogó legalsó fokán szerénykedik hazája bajnokságában. Ami az eddigi FTC–Dinamo párharcokat illeti, a két gárda eddig hatszor találkozott egymással, ebből kétszer a Fradi, kétszer a Dinamo nyert, illetve két találkozó zárult döntetlennel. A mérkőzést a kijeviek kezdték jobban, az ukrán alakulat az első pecektől kezdve vehemensen rohamozta a zöld-fehérek kapuját. Aminek hamar meg is lett az eredménye. A 6. percben Jovanovics szabálytalankodott Jarmolenkóval szemben saját tizenhatosán belül, amiért a spanyol játékvezető habozás nélkül büntetőt ítélt. A tizenegyest Huszev értékesítette, magabiztosan megszerezve ezzel a vezetést csapatának. A bekapott gól kicsit megfogta a Ferencvárost, ám a Dinamo nem tudott újabb gólhelyzetet kialakítani Jova kapuja előtt. A játékrész derekára egyre bátrabban kezdett játszani a magyar csapat, Jenner a bal szélen egyre többször tudott az ukrán védelem mögé kerülni. A 32. percben egy szöglet után váratlanul kiegyenlített az FTC. A sarokrúgást követően Huszev igyekezett tisztázni, ám mentési kísérlete Otten fejére szállt, a holland védő pedig közelről nem hibázott. A félidő hátralevő részében kiegyenlített játék folyt, mindkét együttes előtt adódtak kisebb helyzetek, de ezek egyikéből sem született gól. A szünetben Oleg Blohin, a BL-ből az Európa Ligába kiesett kijevi gárda edzője teljes sorcserét hajtott végre. A második félidő úgy kezdődött, mint az első. Alig két perc elteltével ismét a Dinamónál volt az előny. Bogdanov a tizenhatos vonaláról ívelt a magyar kapu előterébe, a beadásra rossz ütemben kimozduló Jova felett pedig Kravec emelt a hálóba. A kissé potyaízű gól felpaprikázta a Fradit, a „zöld sasok” szinte végig irányították, és támadták a mérkőzés hátralevő részét. Az 55. percben Bönig bal oldali beadása találta üresen a kijeviek ötösénél Bödét. Az FTC gólzsákja pedig élt a lehetőséggel, és Bojko mellett a kapuba fejelte a labdát, újból kiegyenlítve az állást. 2:2 után vérszemet kaptak a ferencvárosiak, mintha Ricardo Moniz tanítványai megérezték volna a győzelem lehetőségét. Ehhez persze kellett az is, hogy néhány kulcsjátékos teljesítménye feljavuljon a második játékrészre. A 62. percben a vezetést is megszerezhette volna a magyar csapat, de Böde lövése a felső lécen csattant. Nem sokkal később Csukics 24 méterről eleresztett bombája tornáztatta meg Bojko kapust. A hajrához közeledve a 78. percben megszületett a zöld-fehérek vezető találata. Böde – lemásolva első gólját – ezúttal Jenner beadását jutatta fejjel az ukránok hálójába. A hátralévő percekben könnyedén növelhette volna előnyét a Fradi. Előbb Somali hagyott ki egy ordító helyzetet, majd a nagy kedvvel játszó Böde két próbálkozása adott munkát Bojko kapusnak. Az eredmény már nem változott, így a Ferencváros 3:2-re megnyerte a mérkőzést. A folytatásban a magyar csapat 19-én a román Cluj ellen lép pályára, míg a Dinamo 21-én a Steaua Bukarest ellen javíthat.