focilabda 003

Az Artosz Gát lett a beregszászi járás bajnoka

Október 19-én utolsó állomásához érkezett a beregszászi járási labdarúgó-bajnokság. A felső osztályban a még állva maradt négy csapat a Barátság stadionban gyűlt össze, hogy döntsön a dobogós helyezések sorsáról. Először a bronzmérkőzésen a címvédő Főnix és a házigazda FC Beregszász lépett pályára. A csoportmérkőzések két legjobb gárdájának összecsapása igazi közönségszórakoztató játékot és gólesőt hozott, amiben végül a Tisza-partiak bizonyultak jobbnak 5:2 arányban, így idén a badalói együttes játékosainak nyakába került a bronzérem.
A játéknap fő eseményén két szomszédvár, az Artosz Gát és az FC Jánosi feszült egymásnak. A mérkőzést a jánosi csapat kezdte jobban, amely rögtön a 2. percben óriási gólszerzési lehetőséget szalasztott el. Luca kapufáról kipattanó lövése után Vojtkonak nem sikerült a hálóba pofozni a játékszert. A folytatásban továbbra is az esélytelenebbnek tartott FC Jánosi irányította a találkozót, de az első negyedóra végére az Artosznak sikerült kiegyenlítenie a játékot. A félidő derekán aztán felgyorsultak az események a kapuk előtt, először a jánosiak hálóőrének kellett két szöglet után is bravúrral hárítania, majd pár perccel később a túloldalt Balázs lövése hagyta el néhány centivel a keresztléc felett a játékteret. Pár pillanat múlva ismét a gátiak veszélyeztettek, Bundás 30 méterről eleresztett bombája csattant a kapufán. A 27. percben azonban már a kapufa sem tudta megmenteni a jánosiakat a góltól. Egy Peres-Nasko összjáték végén előbbi egy az egyben találta magát az ellenfél kapusával szemben, aki mellett hidegvérrel a hálóba helyezett. A folytatásban továbbra is támadásban maradtak a gátiak, ám a következő gólt mégsem ők, hanem az ellenfél szerezte. A félidő hajrájában a gáti védők hibáját kihasználva Luca tisztára játszotta magát, majd a rövid alsóba helyezett.
A szünetet követően a jánosi együttes kerülhetett volna közelebb a győzelemhez, ám Balázs 16 méterről elvégzett szabadrúgása ismét a kapu fölé szállt. A játékrész feléhez érve egyre többször tűntek fel a gátiak Béres kapuja előtt. A 67. percben először egy sarokrúgás után Gál fejelt az üres kapu mellé, majd két perc elteltével Peres bombáját kellett hárítani a jánosi portásnak. A 76. minutumban a sokadik Artosz-helyzetből megszületett a gátiak vezető találata. Bundás és Varga kényszerítőzése után utóbbi célozta meg a hosszú alsót, ám a labda csak a kapufáig jutott, ahonnan visszapattant az érkező Bundás elé aki, aztán az üres kapuba pofozta azt. A mérkőzés záró szakaszában Luca előtt adódott még esély a döntetlen kicsikarására, ám a jánosi támadó lövése nem volt elég pontos, így a döntő az Artosz Gát 2:1-es sikerével zárult. A gáti együttes 2008 után hódította el ismét a bajnoki címet.
A beregszászi mérkőzésekkel egy időben az alsó osztály csapatai a jánosi Barna György stadionban adtak randevút egymásnak. Itt a harmadik hely sorsáról döntő találkozón Vári 4:1-re verte Borzsovát, míg a döntőben Zápszony ugyanilyen arányban múlta felül Bátyút.

A felső osztály végeredménye: 1. Artosz Gát, 2. FC Jánosi, 3. Főnix Badaló
Az alsó osztály végeredménye: 1. FC Zápszony, 2. FC Bátyú, 3. FC Vári