Beregvidék-győzelem a rangadón

Szeptember 23-án, a 19. fordulóban rendezték a megyei labdarúgó-bajnokság felső osztályának csúcsrangadóját. Az egész bajnokság legnagyobb figyelemmel kísért összecsapásán a címvédő SC Beregvidék a trónkövetelő FC Munkácsot fogadta. A hazai csapatnak csak a győzelem volt elfogadható eredmény, hisz legnagyobb riválisuk tetemes hét pontos előnnyel vezette a bajnokságot a hétvége előtt. Ennek megfelelően Azarov tanítványai mindent meg is tettek a győzelemért, és szoros csatában végül 1:0-ra legyőzték a listavezetőt. A Vérke-parti alakulatnak ezzel a győzelemmel sikerült életben tartania bajnoki esélyeit. A játéknapon még egy derbire került volna sor, ezen a negyedik helyezett Szerednye fogadta volna a harmadik Polenát, ám a mérkőzést későbbi időpontra halasztották. Az előző fordulóban a Beregvidéktől pontot csenő utolsó helyezett Nárcisznak sikerült átmenteni jó formáját a Ploszke elleni idegenbeli találkozóra is. A husztiak a sereghajtók párharcában nyertek 3:2-re. Ugyancsak győzni tudott a liga másik újonca. Az FC Dolha hazai környezetben győzött 3:1-re az FC Ungvár ellen. A hátralévő két találkozón nem bírtak egymással a csapatok, így a nagyszőlősiek otthonából a Meteornak, míg Ilosváról a volóciaknak sikerült elhoznia egy-egy pontot.

Az ifi csapatok eredményei a fordulóból: FC Szerednye–FC Polena elhalasztva, FC Ploszke–FC Nárcisz Huszt 0:5, SC Beregvidék–FC Munkács 5:1, Nagyszőlősi FC–Pisztraházai Meteor 1:3, Ilosvai Buzsora–FC Volóc 3:0, FC Dolha–FC Ungvár 1:2.

Az alsóosztály eredményei a 22. fordulóból: SC Péterfalva–FC Koppány 1:1, FC Técső–FC Tisza 3:1, FC Zolotarjevo–FC Kiszva 1:4, FC Obolony–FC Nagybocskó 3:0, FC Ternovo–FC Visk 1:2, FC Avangard–FC Hoverla 0:1, FC Vilhivci–FC Rahó 3:2.